Wiadomości

1 tydz. temu

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza publiczność na spotkanie pt. "Nim przyjdzie wiosna", upamiętniające 85. urodziny wybitej postaci polskiej sceny muzycznej – Czesława Niemena. Wydarzenie zaplanowano na 18 lutego o godz.


1 tydz. temu

Dziś wieczorem na skrzyżowaniu Szosy Zambrowskiej z ulicą Ks. Anny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak wynika z relacji mundurowych, kierująca Audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy BMW w wyniku czego doszło do zderzenia.


2 tyg, temu

Miniony weekend był rekordowy pod względem ilości osób korzystających z Parku Wodnego zarządzanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W sobotę 10 lutego Park Wodny odwiedziło 823 osoby, a w niedzielę 11 lutego 799 osoby!


2 tyg, temu

Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość o 74 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym. Miejsce kontroli było wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


2 tyg, temu

Od 15 lutego do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy będą rozliczać PIT za ubiegły rok. Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną.


2 tyg, temu

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez łomżyńskich policjantów. Funkcjonariusze skierowali akt oskarżenia przeciwko dwóm 23-letkom, którzy usłyszeli 44 zarzuty oszustwa. Wystawiali do sprzedaży drobne rzeczy i mimo otrzymania należności ich nie wysyłali.


2 tyg, temu

Policjanci po raz kolejny zatrzymali 28-latka, który tym razem kierował seatem mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.


2 tyg, temu

Przed pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36), odbyły się łomżyńskie uroczystości związane z 82. rocznicą utworzenia Armii Krajowej.


2 tyg, temu

Rozstrzygnięty został, organizowany przez redakcję Biuletynu Informacyjnego "My z Łomży" konkurs fotograficzny pt. "Łomża nocą w świątecznej scenerii". - Jak co roku otrzymaliśmy od Was wiele wspaniałych zdjęć. Za co pięknie dziękujemy!


2 tyg, temu

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze posiedzenie liczącej 17 osób Łomżyńskiej Społecznej Rady do Spraw Turystyki. Podczas inauguracyjnego spotkania, w którym uczestniczył prezydent Mariusz Chrzanowski wybrano prezydium tego gremium.