Wiadomości

1 tydz. temu

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków i udzielanie ich innej osobie. W jednym z mieszkań w mieście, funkcjonariusze zabezpieczyli ogółem ponad 11 gramów marihuany. 18 latek usłyszał już zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


1 tydz. temu

Łomżyńscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność, zwłaszcza w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą zwierzęta, które są przyczyną zdarzeń drogowych. Tylko dziś rano na drogach powiatu łomżyńskiego odnotowano dwa takie przypadki.


1 tydz. temu

Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.


1 tydz. temu

Od 1 grudnia zmieniają się limity przychodów dla emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz rencistów. Kwoty są wyższe, więc seniorzy będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń. - Pobierając emeryturę czy rentę można zarabiać dodatkowo.


1 tydz. temu

Blisko 325 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwyciła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Nielegalny towar był ukryty w tirze przewożącym tafle szkła. Wartość zatrzymanych papierosów to ponad 4,5 mln zł.


1 tydz. temu

Policjanci z Posterunku Policji w Stawiskach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzut. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


1 tydz. temu

W minioną niedzielę zwycięstwem 2:1 z Wigrami Suwałki udaną jesień zakończyli juniorzy ŁKS/MŁKS Łomża (rocznik 2002). Drużyna prowadzona przez Tomasza Staniórskiego awansowała do Makroregionalnej Ligi Juniorów z imponującym bilansem punktowym i bramkowym.


1 tydz. temu

Kolejnym dwóm kierowcom łomżyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Miejsca kontroli internauci wskazywali, jako zagrożenie na internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.


1 tydz. temu

Łomżyńscy policjanci odnotowali kolejne przypadki, w których nietrzeźwi wsiadają za stery pojazdów. Jeden z takich kierowców w miniony piątek uderzył w słup oświetleniowy na terenie Łomży. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.


1 tydz. temu

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży – jako jedyna placówka oświatowa z naszego miasta – bierze udział w konkursie "1000 powodów by czytać…", organizowanym przez Empik.


© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies