Wiadomości

4 dni temu

Szybka reakcja policjantów z posterunku policji w Czerwinie pozwoliła na odnalezienie zaginionego 75–letniego mężczyznę, który nie wrócił na noc do domu. Jak się okazało został on uderzony podczas wycinki lasu przez konar drzewa i nie mógł się ruszyć, aby wezwać pomoc.


4 dni temu

W weekend policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy posiadają zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Jako pierwszy w ręce policjantów z łomżyńskiej drogówki wpadł 35-latek.


4 dni temu

Wczoraj, policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a jego traktor nie posiadał badań technicznych i oświetlenia. 77-latek od razu stracił prawo jazdy.


4 dni temu

Od piątku do niedzieli (15-17.10.2021 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 1658 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 1658 prób nielegalnego przekroczenia granicy.


4 dni temu

Odmiany kukurydzy cechujące się wysokim wzrostem pozwalają uzyskiwać duże plony świeżej masy. Cecha ta jest istotna przy produkcji kiszonki dla przeżuwaczy i na biogaz. Po raz trzeci rozstrzygnięto konkurs "Zmierz się z IGP" na najwyższą roślinę kukurydzy w Polsce.


4 dni temu

Zakończyły się poszukiwania 65 - letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Niestety ciało mężczyzny zostało znalezione wczoraj w lesie. Czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykluczyły udział osób trzecich.


4 dni temu

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na projekcję filmu „Z daleka widok jest piękny” w Kino Galeria na Starym Rynku.


6 dni temu

Drużyna Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łomży, obok 14 innych ekip, uczestniczyła w charytatywnym turnieju piłki nożnej w Piątnicy. Podczas turnieju, którego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie małej Julii, udało się zebrać ponad 5600 złoty.


6 dni temu

Dwa mini boiska do gry w piłkę dla małych dzieci z rodzicami powstaną niebawem przy ul. Kazańskiej, w pobliżu budynku SM Perspektywa. Prezydent Łomży zawarł z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży umowę najmu 500 m.kw. nieruchomości, na której obiekty mają zostać zrealizowane.


6 dni temu

Sejmik odwołał Stanisława Derehajłę z funkcji Wicemarszałka Województwa Podlaskiego. Zmiany były przedmiotem obrad nadzwyczajnej sesji sejmiku, która odbyła się w piątek, 15 października. Za odwołaniem Stanisława Derehajły głosowało 15 radnych, 14 było przeciw.