Wiadomości

5 dni temu

Podopieczni Zbigniewa Turowskiego, nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcy w Bursie Szkolnej nr 2 w Pucharze Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc federacji XPC-RAW dnia 25 listopada 2023 r. w Siedlcach ponownie zaprezentowali wysoki poziom swojej formy sportowej…


5 dni temu

Łomżyńscy mundurowi sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.


6 dni temu

Prawie pięćdziesiąt par świętowało pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego podczas wspólnej uroczystości, zorganizowanej w Hali Kultury na Starym Rynku. Były kwiaty, upominki i życzenia od władz miasta, a także medale od Prezydenta RP za „długoletnie pożycie małżeńskie”.


1 tydz. temu

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które trudniły się kradzieżami w drogeriach. Mieszkanki powiatu białostockiego ukradły kosmetyki na łączną kwotę blisko 4,5 tysiąca złotych. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


1 tydz. temu

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży, wybranej na czwartą kadencję. Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i wyłonili spośród swego grona przewodniczącego, dwóch wiceprzewodniczących oraz sekretarza.


1 tydz. temu

W województwie podlaskim blisko 22,9 tys. płatników ma zaległości w opłacaniu składek. Są to zarówno przedsiębiorcy, którzy aktualnie prowadzą działalność, jak również ci, którzy dawno ją zamknęli, ale nadal mają dług w ZUS-ie. Najbardziej zadłużony płatnik w regionie zalega na kwotę 17,5 mln zł.


1 tydz. temu

Łomżyńscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem do mieszkania. Włamywaczami okazali się 16, 17 i 21-latek. O losie 16-latka zdecyduje sąd rodziny, natomiast dwóm pozostałym zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


1 tydz. temu

Jedna osoba została zabrana do szpitala w wyniki zdarzenia, które miało miejsce dziś rano na trasie krajowej K-61w m. Laskowiec. Dziś rano do służb wpłynęło zgłoszenie dotyczące zderzenia czołowego „dostawczaka” i osobowej toyoty w Laskowcu.


1 tydz. temu

Łomżyńskie Stowarzyszenie Zdrowie i Trzeźwość przy wsparciu Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Innych Uzależnień na rok 2023 , przygotowało profilaktyczną kampanię medialną "Poznaj ryzyko", przeciwdziałającą różnym uzależnieniom.


1 tydz. temu

Od 2016 roku mieszkańcom Łomży, którym urodzi się dziecko, przysługuje gminne jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia się dziecka. Przez cały czas tzw. samorządowe becikowe wypłacane jest w kwocie 500 zł.