Wiadomości

5 dni temu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śniadowie zwraca się z prośbą o pomoc finansową dla rodziny pogorzelców z Wierzbowa. W nocy z 17 na 18 stycznia 2021 roku w wyniku pożaru spłonęła obora, a w niej ok 110 sztuk bydła mlecznego, w ciągu kilku godzin rodzina Państwa Wróblewskich straciła dorobek życia.


5 dni temu

Łomżyńscy policjanci, w sobotę zatrzymali mężczyznę, który przez okno wyrzucił psa. Zwierzak nie przeżył upadku z kilkunastu metrów. 33-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut znęcania się i zabicia zwierzęcia.


5 dni temu

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu.


5 dni temu

Twórcy, artyści oraz technicy wspomagający kulturę, czy wykonujący usługi w zakresie architektury, architektury wnętrz, czy architektury krajobrazu, wykonujący umowy cywilnoprawne, mogą od 15 stycznia wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe.


5 dni temu

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem w kraju. Z raportu wynika, iż w ciągu ostatniej doby w Polsce przybyło 3 271 chorych na Covid-19. W przypadku naszego województwa jest to 69 zakażonych.


5 dni temu

W niedzielę (17.01) 53 nowych żołnierzy zasiliło szeregi podlaskich terytorialsów. Było to pierwsze zaprzysiężenie w tym roku, a trzydzieste w historii 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


5 dni temu

Prawie 200 krów zginęło w pożarze, do którego doszło w Wierzbowie koło Łomży. W nocy (18.01) zapalił się tam budynek gospodarczy. Udało się ewakuować zaledwie około 30. zwierząt, część jednak trzeba uśpić.


6 dni temu

Uroda pięknej Miss Ziemi Łomżyńskiej 2020 zachwyciła cały kraj. Wiktoria Ciochanowska została 2 Wicemiss Polski 2020 oraz Miss Polski Widzów Polsatu. Galę finałową najbardziej prestiżowego konkursu piękności w kraju mogliśmy oglądać w telewizji Polsat.


6 dni temu

Aż osiem jednostek straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej płonącego budynku gospodarczego zlokalizowanego w miejscowości Sławiec w Gminie Nowogród. Ogień pojawił się w niedzielne przedpołudnie. Jeszcze przed przyjazdem służb udało się wyprowadzić zagrożone zwierzęta.


6 dni temu

W ostatnich dniach mróz daje się we znaki służbom technicznym Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Po piątkowych awariach przy Szosie Zambrowskiej oraz ulicy Rycerskiej, tym razem rura pękła na ulicy Sosnowej zlokalizowanej na osiedlu Maria.


© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies