Wiadomości

1 tydz. temu

22 listopada 2023 r. w Hali Kultury odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Łomżyńskiej Rady Seniorów i Gminnej Rady Seniorów w Łapach. Było ono okazją do wspólnego poznania się członków, dyskusji i wymiany doświadczeń na temat funkcjonowania rad w swoich miastach.


1 tydz. temu

Osoby, którym aktualnie ZUS wypłaca świadczenie z programu „Rodzina 500+” nie muszą podejmować żadnych działań, aby od stycznia 2024 r. zamiast 500 zł otrzymywać 800 zł.


1 tydz. temu

Wieczory stają się coraz dłuższe, co sprzyja oglądaniu filmów i częstym wizytom w kinie! W nadchodzącym tygodniu zdecydowanie warto wybrać się do Heliosa, gdyż na wielkich ekranach wyświetlane będą aż trzy porywające premiery – „Życzenie”, „Napoleon” oraz „Noc dziękczynienia”.


1 tydz. temu

W minioną sobotę 18 listopada na sali sportowej przy ul. Zielonej 21 w Łomży odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki dziewcząt UKS 4 Łomża Basket CUP pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża pana Mariusza Chrzanowskiego. Turniej był dedykowany rocznikowi 2014 i młodszym.


1 tydz. temu

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło dziś rano w okolicy Konarzyc na wjeździe na S61. Tym razem zderzyły się aż 4 pojazdy. Droga jest zablokowana. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że nikomu nic się nie stało. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe i dwie ciężarówki.


1 tydz. temu

Dziś rano na obwodnicy Konarzyc pojazd ciężarowy (pompa do betonu) na łuku drogi wpadła do rowu. Poszkodowanych nie ma, na miejscu policjanci wykonują czynności, ruch odbywa się wahadłowo.


1 tydz. temu

Prawie milion złotych w skali roku zaoszczędzi Miasto Łomża na energii elektrycznej. Wszystko dzięki wymianie oświetlenia ulicznego na ledowe, w ramach projektu pn.


1 tydz. temu

Policjanci łomżyńskiej drogówki zatrzymali 49-latniego obywatela Armenii. Mężczyzna kierował fordem mimo orzeczonego zakazu. Za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


1 tydz. temu

Wybory uzupełniające ławników do Sądu Rejonowego … 31 grudnia 2023 r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2020-2023. W związku tym…


1 tydz. temu

Dzielnicowi z kolneńskiej komendy zatrzymali 67-latka podejrzanego o podpalenie płodów rolnych. Spaleniu uległo 20 bel słomy. Uszkodzona została też przyczepa, na której się one znajdowały i drzwi pobliskiego budynku.