Wiadomości

3 dni temu

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem 1 marca (piątek) 2024 r. godz. 18.00 w Hali Kultury w Łomży … Andrzej Meller – dziennikarz, pracujący głównie jako reportażysta i korespondent wojenny.


3 dni temu

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Łomży. Policjanci otrzymali zgłoszenie o głośnej imprezie w jednym z mieszkań. Na miejscu 19-latek przyznał się, że posiada marihuanę i ma ją w bieliźnie.


3 dni temu

Od początku lutego ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Do 16 lutego w całym kraju wpłynęło 1 mln 660 tys. wniosków, w tym … z województwa podlaskiego ponad 46 tys.


3 dni temu

Jubileusz XX-lecia obchodzi w bieżącym roku Akademia Łomżyńska. Uroczysta gala jubileuszowa została zaplanowana na 4 czerwca, ale od marca startują liczne otwarte wydarzenia naukowe, popularnonaukowe, pokazujące potencjał, możliwości i aspiracje największej uczelni ziemi łomżyńskiej.


3 dni temu

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Artystycznej "Synergia", które odbędzie w środę 28 lutego 2024 o godz. 17:30. Spotkanie będzie obejmować zarówno wykład o sztuce jak i warsztat plastyczny „Surrealistyczny sen”.


3 dni temu

W dniu 21.02.2024 r. odbyło się spotkanie seniorów w Klubie Seniora przy ZNP oddział Łomża. Na potkaniu kandydat na prezydenta Dariusz Domasiewicz zadeklarował, że zostaną utrzymane przywileje dla osób 60+ tj.


3 dni temu

Ochotnicza Straż Pożarna w Jedwabnem już niebawem będzie mogła pochwalić się nowym sprzętem. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał Gminie Jedwabne dofinansowanie do zakupu nowego wozu strażackiego w wysokości 760 tys. zł. To już kolejne tak duże wsparcie.


3 dni temu

Jesteśmy na ostatniej prostej do darmowej komunikacji miejskiej w Łomży. Z kampanii zachęcającej do rozliczenia podatku PIT w naszym mieście dowiadujemy się jak skorzystać z tak wyczekiwanego profitu dla łomżyniaków jakim będzie darmowa komunikacja.


4 dni temu

Coraz większego tempa nabierają prace przy budowie nowego Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. Obiekt ma być odebrany w czerwcu, a już we wrześniu będą korzystać z niego nasi najmłodsi mieszkańcy miasta Łomża. - Rekrutacja do przedszkola została już ogłoszona…


4 dni temu

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tą okazją Niepubliczne Przedszkole Wesołe Słoneczko zorganizowało spektakl dla najmłodszych z udziałem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Włodarz miasta wcielił się w rolę narratora.