
Policjanci z łomżyńskiej "drogówki" wyeliminowali z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę. Jak się okazało, mężczyzna prowadził peugeota będąc w stanie nietrzeźwości. 55-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policja kolejny raz apeluje o rozsądek na drodze.
Około godziny 12:00 na Sikorskiego, tuż przed „nowym” mostem doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Ze wstępnych informacji wynika, że 29-letnia kierująca peugeotem, jadąc od str. Piątnicy, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu.
W Łomży uruchomiony został nowy czujniki jakości powietrza, który umieszczono na budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40 A. To kolejna placówka oświatowa wyposażona w czujniki smogu.
Jak informują służby ratunkowe, dziś po godzinie 14:00 na przejeździe kolejowym w Łomży doszło do zderzenia pociągu z ciężarówką. Do zdarzenia doszło na ulicy Poznańskiej. Jak wynika ze wstępnych informacji, na przejeździe doszło do zderzenia lokomotywy z naczepą pojazdu ciężarowego.
Kolejni poszukiwani zatrzymani przez łomżyńskich policjantów. Jeden z nich to mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez 12 lat. Wpadł w ręce mundurowych, kiedy wybierał się na ryby.
- Chcemy w jeszcze większym stopniu zadbać o rozwój gospodarczy Gminy Łomża – mówił podczas lipcowej sesji Rady Gminy Łomża Wójt Piotr Kłys zapowiadając wyodrębnienie w strukturze Urzędu Gminy Wydziału Rozwoju. Zmiana weszła w życie od 1 sierpnia 2020 roku.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Policjanci młodzi służbą swoje doświadczenie budują m.in. podczas tzw. adaptacji zawodowej i służb odbywanych w ramach niej w innych niż macierzysta jednostkach policji. W trakcie jednej z takich służb policjanci z Bartoszyc i Łomży patrolowali Bulwary Wiślane w Warszawie.
Od początku sierpnia można składać wnioski na wypłatę Świadczenia „Dobry Start” drogą tradycyjną (papierową) w Punkcie Przyjmowania Wniosków – Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia ul. Polna 16 w Łomży. Złożenie go w tym miesiącu gwarantuje wypłatę środków najpóźniej do 30 września br.
Łomżyńscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miniony piątek mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości.
Używamy ciasteczek, aby zapewnić najlepszą jakość odbioru naszego serwisu. Polityka prywatności i Cookies
