Drogowcy ponownie na Wojska Polskiego

  • Drogowcy ponownie na Wojska Polskiego
  • Drogowcy ponownie na Wojska Polskiego

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka ulicy Wojska Polskiego w Łomży. Prowadzone prace będą wiązały się z dużymi utrudnieniami w ruchu na skrzyżowaniu tej drogi z ul. Sikorskiego.

R E K L A M A


Rozpoczynający się remont ul. Wojska Polskiego prowadzony jest na odcinku o długości ok. 286 m od działki nr 22140 pomiędzy ul. Fabryczną a ul. Spokojną do skrzyżowania z ul. gen. Wł. Sikorskiego, łącznie z tym skrzyżowaniem. Powstanie tam nowa nawierzchnia ulicy, chodniki i zjazdy indywidualne. Zostaną wymienione krawężniki, odtworzone zieleńce, wybudowane nawierzchnie wysp i przebudowane wloty boczne, w tym wlot ul. Spokojnej. Zadanie obejmuje także wykonanie na zrealizowanym w ubiegłym roku odcinku chodników, zjazdów i dojść do posesji. Trwają tam już prace rozbiórkowe.

– Ulica Wojska Polskiego jest miejskim fragmentem bardzo uczęszczanej drogi krajowej nr 61. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. To kontynuacja robót przeprowadzonych w ubiegłym roku na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Polowej – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Realizacja tej inwestycji wiąże się z czasową zmianą w organizacji ruchu, w szczególności dotyczącą zamknięcia wjazdu w ul. Sikorskiego (skrzyżowanie dróg krajowych 61 i 63) na czas frezowania nawierzchni oraz robót bitumicznych. Objazdy dla ruchu tranzytowego zostały wyznaczone następująco:
- na trasie Ostrołęka – Zambrów ulicami Meblową, Poznańską i Szosą do Mężenina;
- na trasie Nowogród – Zambrów ulicami Browarną, Poznańską i Piłsudskiego;
- na trasie Augustów – Zambrów ulicami Al. Legionów, Sikorskiego, Szosa Zambrowska;
- na trasie Augustów – Nowogród ulicą Nowogrodzką.

W trakcie realizacji inwestycji przejazd ulicą Wojska Polskiego na wprost będzie zapewniony. Zakończenie prac planowane jest w połowie grudnia.

Warto dodać, że jeszcze w październiku rozpoczną się prace na fragmencie ulicy Studenckiej, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ich zakres obejmuje wymianę i utwardzenie nawierzchni oraz roboty związane z infrastrukturą podziemną.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies