W sierpniu Letnie Kino Plenerowe na leżakach

Od najbliższej niedzieli (2.08) filmy w repertuarze Letniego Kina Plenerowego będą wyświetlane w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło w Łomży. Planowane do końca wakacji seanse filmowe, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odbędą się na leżakach. Do 30 sierpnia widzowie będą mogli obejrzeć jeszcze 5 projekcji. W lipcu w naszym mieście Letnie Kino Plenerowe miało formę kina samochodowego.

R E K L A M A


Filmy będą wyświetlane w każdą niedzielę sierpnia o godz. 21:00 w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1. Widzom udostępnionych zostanie 100 leżaków.
Organizacja Letniego Kina Plenerowego odbywa się przy zachowaniu wszystkich zaleceń Rady Ministrów RP dotyczących kin plenerowych i samochodowych.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Kino na leżakach (Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1)

2 sierpnia, godz. 21:00 - "MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Hannes Holm
Występują: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg
Kraj produkcji: Szwecja
Rok produkcji: 2015
Gatunek: Komediodramat
Czas trwania: 116 min.
Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...


9 sierpnia, godz. 21:00 – "KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA"
kat. wiekowa 12+
Reżyseria: Naomi Kawase
Występują: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida
Kraj produkcji: Japonia
Rok produkcji: 2015
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 113 min.
Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiego foodtrack'a, w którym serwuje dorayaki, japoński deser składający się z placków przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe "an" drobny biznes zaczyna rozkwitać... a życie bohaterów już nigdy nie będzie takie jak dotychczas...

16 sierpnia, godz. 21:00 – "TONI ERDMAN"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Maren Ade
Występują: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn
Kraj produkcji: Niemcy, Austria
Rok produkcji: 2016
Gatunek: komediodramat
Czas trwania: 156 min.
Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą i równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

23 sierpnia, godz. 21:00 – "W LEPSZYM ŚWIECIE"
kat. wiekowa 18+
Reżyseria: Susanne Bier
Występują: William Jøhnk Nielsen, Markus Rygaard, Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm
Kraj produkcji: Dania, Szwecja
Rok produkcji: 2010
Gatunek: Dramat/Dreszczowiec
Czas trwania: 119 min
Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie. Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców. Ojciec Eliasa to mięczak – pozwolił się spoliczkować nieznajomemu mężczyźnie. Życie przytłacza, więc Christian myśli tylko o zemście. Elias, zbyt spokojny i wrażliwy, jeszcze nie ma na nią pomysłu. Kiedy chłopcy zasiądą razem w szkolnej ławie, losy obu rodzin splotą się nieodwracalnie, a dziecięca niewinność nabierze zupełnie nowego znaczenia.

30 sierpnia, godz. 21:00 – "KLIENT"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Asghar Farhadi
Występują: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi
Kraj produkcji: Francja, Iran
Rok produkcji: 2016
Gatunek: dramat, thriller, obyczajowy
Czas trwania: 118 min.
Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

Dodaj komentarz