Nowa siedziba Filii nr 6 MBP oficjalnie otwarta

Nowa siedziba Filii nr 6 MBP oficjalnie otwarta

Od początku lutego Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej funkcjonuje w nowej siedzibie. Dotychczasowy lokal na pierwszym piętrze Regionalnego Ośrodka Kultury został zamieniony na większy i przestronniejszy przy ul. Małachowskiego 1 lok. 3. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się we wtorek 18 lutego 2020 roku.

R E K L A M A


W trakcie uroczystości dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej podkreślała, że to wielki dzień dla tej placówki. - Czasy się zmieniły, ale miłość do słowa pisanego pozostaje od dzieciństwa po wiek dojrzały. To dzięki tej pasji jesteśmy w tym miejscu, w tym czasie, z tymi osobami. Łączy nas pasja do czytania, odkrywania emocji ukrytych w wersetach w wierszach i między wierszami. Dzisiaj spotykamy się w miejscu, gdzie te nasze doświadczenie możemy przekazywać najmłodszym - mówiła dyrektor Teresa Fromelc-Pawelczyk. Przypomniała, że w poprzedniej siedziba na pierwszym piętrze ROK na 31 m.kw. zgromadzono 11 tys. książek. - Gdy nadarzyła się możliwość wynajęcia z zasobów Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bardziej przestronnego lokalu, liczącego 174 m.kw, długo się nie zastanawialiśmy – dodała dyrektor MBP, dziękując swoim współpracownikom za to, że nie szczędzili sił i swojego czasu prywatnego, by ten lokal odpowiednio przygotować.

Prezydent Mariusz Chrzanowski zauważył, że jest to teraz miejsce, które tętni życiem i wyraził nadzieję, że tak będzie cały czas. - Współczesny świat dzisiaj daje dużo możliwości, dużo alternatów w postaci wirtualnego świata i my jako samorząd musimy promować wszelkiego rodzaju formy upowszechniające czytelnictwo. Liczę na to, że w tym miejscu będą się spotykać najmłodsi, jak też seniorzy z naszego miasta – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, który do nowej siedziby przekazał komplet książek.

Uroczystego przecięcia wstęgi, oficjalnie tym samym otwierając nową siedzibę Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, dokonali: prezydent Mariusz Chrzanowski, dyrektor Teresa Fromelc-Pawelczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz i Andrzej Grzymała oraz wicestarosta Maria Dziekońska. Nową siedzibę poświęcił o. Jan Bońkowski. Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola Publicznego nr 15.

Filia nr 6 MBP jest czynna w poniedziałki, wtorki czwartki i piątki w godz. 10:00-18:00, w środy w godz. 08:00-16:00, a w soboty w godz. 09:00-14:00.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies