Dyplomatyczne rozpoczęcie roku w Warszawie

Uroczystym spotkaniem dyplomacji, biznesu, polityki rozpoczęła nowy rok Krajowa Izba Gospodarcza. W Dyplomatycznym Otwarciu Roku zorganizowanym 16 stycznia w Centrum Olimpijskim w Warszawie wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz radni miejscy.

R E K L A M A


Doroczne wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą zgromadziło kilkaset osób związanych z korpusem dyplomatycznym, administracją publiczną, samorządem oraz biznesem. Było okazją do podsumowania minionego roku, jak również określenia perspektyw na przyszłość i warunków ekspansji polskich firm za granicą. Dyskutowano na temat pozycji polskiego biznesu na arenie międzynarodowej oraz szans, jakie zagranicznym podmiotom daje współpraca z naszymi przedsiębiorcami.

- Największym wrogiem rozwoju gospodarczego są zdarzenia na światowych rynkach – powiedział rozpoczynając wydarzenie w warszawskim Centrum Olimpijskim Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Jak podkreślają specjaliści, rozpoczynający się rok nie będzie dla światowej gospodarki tak przychylny jak miniony, wciąż jednak dużo będzie zależeć od aktywności przedsiębiorców.

- Analizy banku światowego pokazują wzrost gospodarczy na poziomie 3,6 proc. W stosunku do niektórych państw te oczekiwania są obniżane. Ale nie wobec Polski. To dzięki naszym przedsiębiorcom możemy mówić o wzroście gospodarczym – zaznaczała obecna na uroczystości Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

- Już po raz kolejny mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu i porozmawiać o naszym mieście z ambasadorami z zagranicy, przedstawicielami rządu, czy przedsiębiorcami. Chciałbym podziękować za współpracę przy organizacji wyjazdu prezesowi Izby Przemysłowo-Handlowej Witoldowi Karczewskiemu, na wsparcie którego zawsze możemy liczyć – podsumował wyjazd do Warszawy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jak dodaje włodarz, w Łomży już dwukrotnie gościli radcowie handlowi z całego świata przy okazji Wschodniego Kongresu Gospodarczego. - To wyniki dobrych relacji jakie udaje się nam nawiązywać podczas takich spotkań jak Dyplomatyczne Otwarcie Roku. Korzystają na tym przede wszystkim nasi lokalni przedsiębiorcy wchodząc później w relacje biznesowe z zagranicznymi kontrahentami – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

Każdego roku na Dyplomatycznym Otwarciu Roku przedstawiane są walory województwa podlaskiego i nie brakuje również łomżyńskich akcentów w postaci drobnych gadżetów i przede wszystkim regionalnych specjałów.

Komentarze

  • Boniorz

    • 4 lat(a) temu
    Konkretna delegacja widać i bardzo dobrze