Uchronił mieszkańców przed pożarem

Gdy z jednego z mieszkań przy ul. Porucznika Łagody 3 w Łomży uchodziły kłęby dymu na pomoc ruszył mieszkaniec sąsiedniego lokalu, który po wejściu do środka pomieszczenia ugasił płonący telewizor i jego otoczenie, po czym poinformował pozostałych lokatorów i zadzwonił po pogotowie ratunkowe. Tym czujnym mieszkańcem był Cezary Kowalik, którego odwaga i obywatelska postawa została dostrzeżona i nagrodzona przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

R E K L A M A


Do zdarzenia doszło ponad dwa tygodnie temu w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Porucznika Łagody 3 w Łomży. Cezary Kowalik udaremniając pożar w jej mieszkaniu przyczynił się do uratowania życia i zdrowia nie tylko jednej osoby, ale również pozostałych mieszkańców. – Kobieta przebywająca w środku pomieszczenia była przerażona. Wstępując do pomieszczenia przystąpiłem do gaszenia płonącego telewizora i pomogłem zamieszkującej tam sąsiadce opuścić bezpiecznie swój dom – relacjonuje Cezary Kowalik.

Po wyjściu z ogarniętego kłębami dymu mieszkania Cezary Kowalik został poddany badaniom lekarskim, na szczęście jednak nic poważnego ani jemu, ani pozostałym mieszkańcom się nie stało.

Jego odwagę i obywatelską postawę dostrzegł prezydent Mariusz Chrzanowski, który wręczył mieszkańcowi Łomży pamiątkowy grawerton, a także gadżety od miasta oraz flagę Polski.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies