Miasto Łomża z nagrodą "Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi"

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łomży odebrali Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 przyznaną Miastu Łomża w kategorii „Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi”. Jej wręczenie odbyło się w trakcie uroczystej Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, która miała miejsce 28 listopada 2019 r. podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie.

R E K L A M A


Laureatami Nagrody zostają organizacje i osoby, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju. Nagroda w kategorii „Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi” przyznawana jest samorządom wyróżniającym się na tym tle wśród innych. Przyznanie nagrody poprzedzone było oceną ankiety weryfikacyjnej, w której analizowano m.in. dostępność terenów inwestycyjnych, inwestycji zrealizowanych przy współfinansowaniu funduszy unijnych, krajowych czy z budżetu miasta.

- Jestem zadowolony, że podejmowane przez nas działania na rzecz mieszkańców Łomży oraz inwestorów zostały docenione i wyróżnione tak prestiżową nagrodą – powiedział zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Nagroda przyznawana jest od 2016 roku przez Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym są „Rzecz o Innowacjach i Inwestycjach” oraz program „goPL”. Partnerem merytorycznym jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej.

W trakcie IV Forum Inteligentnego Rozwoju 500 branżowych Liderów Inteligentnego Rozwoju z kraju i z zagranicy, podczas 15 paneli dyskusyjnych, rozmawiało na temat możliwości komercyjnego wykorzystania wyników badań, wiedzy oraz kompetencji, poznawaniu wzajemnych potrzeb i oczekiwań środowiska biznesowego, samorządowego, naukowego i społecznego, a także promocji innowacji i inwestycji przed potencjalnymi inwestorami lub partnerami biznesowymi.

Głównym organizatorem i inicjatorem Forum jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, współorganizatorami Miasto i Gmina Uniejów i Grupa Eurokreator T&C. Patronami honorowymi tegorocznego wydarzenia były między innymi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Urząd Patentowy.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies