Miasto Łomża partnerem 28. Finału WOŚP w Łomży

Pod hasłem „Wiatr w Żagle dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej” odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 r. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego organizację włączy się również Miasto Łomża. Z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim na temat wsparcia wydarzenia przez samorząd miasta rozmawiała Monika Orłowska-Laskowska - szefowa łomżyńskiego sztabu WOŚP.

R E K L A M A


Środki zebrane podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Tego dnia również na ulicach Łomży pojawią się wolontariusze, których rekrutację prowadzi łomżyński Sztab WOŚP. – Jesteśmy obecnie w trakcie przygotowań i szukamy wolontariuszy chętnych wesprzeć łomżyński finał. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do sztabu przy ul. Długiej 6 do dnia 10 grudnia br. - zaprasza Monika Orłowska-Laskowska z Agencji EMCLAT, która zajmuje się organizacją łomżyńskiego finału WOŚP, dodając, że poszukuje on również artystów chętnych wystąpić podczas finału.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski już po raz kolejny udzieli wsparcia organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie miasta. W styczniu 2019 r. na licytację WOŚP przekazał między innymi oryginalną koszulkę polo grupy Knockout Promotion z autografem Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, którą otrzymał specjalnie na ten cel od byłego bokserskiego mistrza świata. – Pomaganie innym powinno być rzeczą oczywistą i dlatego wesprzemy organizację kolejnego finału w Łomży – mówił podczas spotkania prezydent Mariusz Chrzanowski.

Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 26 lat temu. Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegającej na ratowaniu życia, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies