Koncertowało wojsko

Koncertowało wojsko

W hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbył się uroczysty koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Muzycy wykonali utwory o charakterze patriotycznym. Wydarzenie zorganizowane przez łomżyńskie wojsko wpisało się w obchody Święta Niepodległości.

R E K L A M A


- Cieszę się, że jako dowódcza pułku mogę współorganizować ten koncert i być jego uczestnikiem. Nie ma to jak więzi społeczeństwa z armią i więzi armii ze społeczeństwem. Musimy się integrować, a Święto Niepodległości jest doskonałą ku temu okazją i czasem, kiedy wszyscy powinniśmy stanowić wspólną rodzinę – podkreślał płk Paweł Gałązka, dowódca funkcjonującego od września w Łomży 18 Pułku Logistycznego.

Licznie zgromadzona publiczność, wśród której zasiadał miedzy innymi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski wysłuchała najpierw "Bogurodzicy" i "Mazurka Dąbrowskiego". W całym repertuarze nawiązującym do różnych okresów z historii Polski znalazły się piosenki wojskowe, partyzanckie i patriotyczne, takie jak "Warszawianka 1831 roku", "Marsz I Brygady", "Marsz Polonia" i "Warszawskie dzieci". - Była to wigilia Święta Niepodległości mówił – podpułkownik Ryszard Matuszewski, kierownik Klubu Wojskowego.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego został założony w 1951 roku, jako instytucja o charakterze teatru muzycznego popularyzująca tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Artyści uczestniczą w uroczystościach państwowych zapewniając oprawę artystyczną rocznic historycznych i patriotycznych, jak również prezentuje w kraju i za granicą różnorodne koncerty, widowiska i spektakle artystyczne. Wykonują pieśni patriotyczne, historyczne, religijne, posiadają również bogaty repertuar operowy, operetkowy i musicalowy.

Na tym nie koniec atrakcji związanych ze świętowaniem 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W niedzielę 10 listopada w godz. 11:00-17:00 18 Pułk Logistyczny zaprasza na teren jednostki przy Al. Legionów 133, gdzie odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem "Służymy Niepodległej". Każdy będzie miał możliwość obejrzenia sprzętu i uzbrojenia wojskowego, zwiedzenia sali tradycji oraz spróbowania grochówki wojskowej. Przewidziany został także program artystyczny. Piknik zakończy się uroczystym capstrzykiem przy pomniku Żołnierzy 33 pp.

Komentarze

  • jessu

    • 11 mies. temu
    już rzygam tymi "koncertami". nie dobrze mi się robi z ta przyjażnią dla grona wybranych z zaproszeniami.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies