Poprawia się infrastruktura rekreacyjna w gminie Łomża

Poprawia się infrastruktura rekreacyjna w gminie Łomża

Na kwotę prawie 218 tysięcy złotych opiewał projekt zrealizowany przez gminę, w wyniku którego nastąpiła poprawa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej i kulturalnej. 113 tysięcy złotych, tj. 63,63% kosztów kwalifikowalnych sfinansowano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach projektu mającego na celu poprawę jakości życia mieszkańców gminy w Zosinie powstał plac zabaw, wyposażony m.in. w huśtawki, lokomotywę, bujak i ławki parkowe. W miejscowości Koty utworzono ciąg pieszo-rowerowy z kostki polbruk.

cats edit.jpg

cats2 edit.jpg

Drobne remonty wykonano w świetlicach wiejskich będących najczęściej jedynym miejscem spotkań mieszkańców, a których stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. W świetlicy w Chojnach Młodych zostały zagruntowane i pomalowane ściany oraz zamontowano nawiewniki w oknach. Prace malarskie zostały wykonane także w budynku świetlicy w Boguszycach, gdzie dodatkowo wymieniono oprawy żarowe na nowoczesne, energooszczędne oprawy typu LED. W świetlicy w Modzelach Wypychach wykonano kompleksowy remont łazienki.

Powyższe zadania dofinansowane zostały w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014 – 2020, zostały zrealizowane pod koniec września 2019 r.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies