Znamy laureatów nagrody im. Zygmunta Glogera

Już po raz trzydziesty rozstrzygnięty został Konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Wręczenie nagród odbyło się podczas sesji naukowej „Kmicić czy Wiedźmin? O dialogu międzypokoleniowym”. Dwudniowe uroczystości, których organizatorem jest Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze Stopka odbyło się w dniach 8-9 października w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Poprzedziło je złożenie kwiatów pod pomnikiem Zygmunta Glogera.

R E K L A M A


Konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera organizowany jest z małymi przerwami od 1983 r. Odznaczenia przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kulturoznawstwa, antropologii, pedagogiki, ludoznawstwa, kultur lokalnych, pamiętnikarstwa, archeologii, prasoznawstwa, muzealnictwa, językoznawstwa, historii piśmiennictwa.

Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:
Nagroda I stopnia – prof. dr hab. Aleksander Naumow z Krakowa - za popularyzowanie piśmiennictwa starosłowiańskiego i tradycji wielokulturowej Polski Jagiellonów.
Nagroda II stopnia – Muzeum Przyrody w Drozdowie - za umiejętne łączenie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i ochrony dziedzictwa kulturowego.
Nagroda III stopnia – Dorota Sokołowska z Białegostoku - za aktywną promocję w mediach regionalnych i promocję czytelnictwa
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Biniszewska z Kuklówki Radziejowickiej, ks. Stanisław Drąg z Radomia, Magdalena Kalisz z Gdańska, Elżbieta Suchocka z Supraśla
Ceremonia była także okazją do uhonorowania pracowników SSP STOPKA. Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowano Krzysztofa Kuźniewskiego i Jolantę Nowacką. Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego otrzymali: Natalia Jankowska, Dariusz Rott i Edyta Majewska.
Sesji towarzyszyła promocja książki „Kmicic czy Wiedźmin? O dialogu międzypokoleniowym”.