I wszystko gra – edukacja orkiestrowa w Gminie Łomża

I wszystko gra – edukacja orkiestrowa w Gminie Łomża

Muzyka ma magiczną moc wywoływania najszlachetniejszych emocji. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu w sposób szczególny pragnie wspomóc amatorską orkiestrę dętą w Podgórzu, tak bardzo wpisaną w kulturalny krajobraz regionu. W związkuz powyższym Biblioteka realizuje projekt ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencja 2019 pod nazwą „I wszystko gra – edukacja orkiestrowa w Gminie Łomża”. Działania projektu skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Pięcioro dzieci z terenu Gminy Łomża systematycznie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczy grę na instrumentach dętych: trąbkach sakshornie, klarnecie i perkusji. Ponadto szlifują trudną sztukę odczytu i zapisu nutowego utworów.

Uczestnicy projektu próbująswoich sił grając wspólnie z orkiestrą dętą z Podgórza na koncertach patriotyczno okolicznościowych.

Wszystkich zainteresowanych postępami młodych muzyków Biblioteka serdecznie zaprasza 1 września 2019 r. o godz. 11.00 do Podgórza gdzie odbędą się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Spotkanie pod tytułem: „Muzyka, poezja, pieśń w hołdzie ofiarom II Wojny Światowej” będzie doskonałą okazją do osobistego sprawdzenia jak wiele nauczyli się młodzi pasjonaci muzyki.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies