Gminne kluby seniora nabierają rozpędu

Gminne kluby seniora nabierają rozpędu

Z dniem 01.04.2019 r. Klub Seniora w Pniewie oraz Klub Seniora w Podgórzu, zapoczątkowane na jesieni ubiegłego roku, poszerzyły znacząco zakres swoich działań, wpisując się w projekt pt.: „Rozwój usług społecznych w Gminie Łomża” nr RPO.07.02.01-20-003-0034/18.

- Nasze Kluby to miejsca dla osób, które nadal są pełne pasji i zaangażowania. Każdy senior znajdzie tu bogatą ofertę zajęć, które zapełnią mu wolny czas i umożliwią realizację własnych zainteresowań. Przedsięwzięcie to stanowi źródło niewyczerpanych inspiracji, pole wymiany doświadczeń i poglądów, gdzie pojęcia nudy czy samotności nie istnieją czytamy w komunikacie Gminy.

Pierwszy miesiąc działalności Klubów upłynął pod znakiem integracji i oswajania mieszkańców z nowymi formami aktywności.

Jednym z wielu działań były Warsztaty Pracy Twórczej, prowadzone pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów, podczas których nasi podopieczni, z ogromnym zaangażowaniem, uczyli się wykonywania palm wielkanocnych, ozdobnych jaj, oraz innych dekoracji stołu wielkanocnego. Wykonane dzieła zachwycały i wprawiały w podziw nie tylko seniorów, ale też ich rodziny. To kolejny poważny argument do tego, by poczuć się dowartościowanym, potrzebnym, oraz uwierzyć we własne siły i możliwości.

W kwietniu seniorzy również rozpoczęli swoją przygodę z nauką języka angielskiego. Z wielkim zaangażowaniem przyswajali nowe słówka i zwroty. Poznawanie nowego języka pozwala odbudować poczucie własnej wartości, obrać nowy cel w życiu i otwiera nowe możliwości.

Kolejną aktywnością w klubach seniora jest również cykl zajęć ruchowych z elementami rehabilitacji, które uznawane są za jeden z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia oraz czynnik determinujący stan zdrowia fizycznego i psychicznego seniorów. Szczególne znaczenie przypisuje się roli aktywności ruchowej w życiu seniorów, która regularnie uprawiana stanowi gwarancję zachowania sprawności i samodzielności przez długie lata.

Seniorzy odnaleźli się również na płaszczyźnie muzycznej, o czym świadczy 100% obecność na warsztatach tematyczno-kulturalnych. Jak wszystkim wiadomo, śpiew „łagodzi obyczaje” i wyzwala dużo pozytywnej energii, szczególnie gdy wykonujemy piosenki znane i lubiane, dlatego też uczestnicy bardzo chętnie korzystali ze wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu i gitary

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies