Filharmonicy rozpoczęli jubileuszowy sezon

Swój 40. jubileuszowy sezon artystyczny zainaugurowała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich wystąpili światowej sławy fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz. Artystom towarzyszyła łomżyńska orkiestra pod batutą bułgarskiego dyrygenta Grigora Palikarova.

W jubileuszowej inauguracji wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Nie będę ukrywał, iż liczyłem, że w tym roku spotkamy się w wyremontowanej, nowoczesnej sali koncertowej przy ul. Nowej. Niestety, czas pokazał, że rozwiązania przyjęte w dokumentacji projektowej, opracowanej w poprzedniej kadencji, nie spełniałyby naszych, a przede wszystkim Państwa oczekiwań pod względem tego, co w przypadku muzyki klasycznej jest najważniejsze, czyli akustyki. Mam nadzieję, że już niedługo uda nam się tę inwestycję zakończyć – mówił włodarz miasta przekazując na ręce dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego pamiątkową batutę. - Niech będzie ona takim symbolem do dalszego, dynamicznego kierowania naszą Filharmonią podczas rozpoczętego sezonu artystycznego oraz w kolejnych latach, a także wyrazem jak najlepszej opieki nad naszymi muzykami i przyjeżdżającymi do nas artystami.

W czwartkowy wieczór melomani mogli usłyszeć dzieła między innymi Franciszka Dopplera, Beniamina Brittena czy Marcina Błażewicza.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies