Śpiewali w szczytnym celu

Posłowie, samorządowcy, dziennikarze, a nawet duchowni wystąpili w niecodziennych dla siebie rolach podczas III Wiosennego Koncertu Gwiazd, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Niezwykłe wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.

W muzycznym przedsięwzięciu wzięli udział artyści amatorzy, których wspierał profesjonalny śpiewak Dariusz Wójcik oraz orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą dytektora Jana Miłosza Zarzyckiego. Dla większości z nich był to debiut w tak niecodziennej roli i przed tak dużą publicznością. Na scenie pojawiła się m.in. posłanka ziemi łomżyńskiej Bernadeta Krynicka, która w duecie wykonała piosenkę Heleny Majdaniec "Rudy rydz". Tuż po swoim występie żartowała, że stres był większy niż na mównicy sejmowej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali też radni miejscy na czele z przewodniczącym Wiesławem Grzymałą, przedstawiciele lokalnych mediów, duchowni, a także wiele innych osób wywodzących się z różnych łomżyńskich środowisk. Na zakończenie wykonawcy oraz zgromadzona publiczność na stojąco odśpiewali słynne "My z Łomży".

III Wiosenny Koncert Gwiazd nawiązywał do "prima aprilis". Z inicjatywą jego organizacji wyszedł dyrektor łomżyńskiej FKWL. - Cieszę się, że spotkało się to z tak wielkim odzewem uczestników i zainteresowaniem publiczności – podsumował krótko Jan Miłosz Zarzycki. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600 - lecia nadania Łomży praw miejskich.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies