Kobieta pędziła 144 km/h w zabudowanym

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu bmw i kierującej volvo, którzy w Zaruziu przekroczyli dopuszczalną prędkość. Mężczyzna w obszarze z ograniczeniem do 50km/h, jechał o 78 km/h szybciej. Kobieta aż o 94 km/h. Mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali w tym miejscu, że kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, zgłaszając to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj ok. godziny 9:00 rano policjanci ruchu drogowego w Zaruziu w gminie Miastkowo, zatrzymali 33-letniego kierowcę bmw, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością 128 km/h. Niespełna kwadrans później, w tym samym miejscu, została zatrzymana kierująca volvo. 41 – latka przekroczyła dozwoloną w tym miejscu prędkość aż o 94 km/h. Oboje zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł, a ich konta „wzbogaciły się” o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali im także prawa jazdy. Mieszkańcy tej miejscowości, wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi tu do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Komentarze

  • Stefan Burczymucha

    • 1 tydzień temu
    Idiota za kierownicą jest jak pies spuszczony ze smyczy - pędzi na łeb na szyję.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2018 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies / Reklama