Działania PRĘDKOŚĆ na łomżyńskich drogach
Za główną przyczynę zdarzeń drogowych w dalszym ciągu można uznać nadmierną i niedostosowaną do warunków drogowych, jak też atmosferycznych, prędkość. Dziś od godzin rannych na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego przeprowadzane są wzmożone działania Policji „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.
R E K L A M A
Dziś, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzają na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorują między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzą także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego.
Do godzin popołudniowych funkcjonariusze łomżyńskiej „drogówki” skontrolowali 25 pojazdów i ujawnili 12 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Finał Olimpiady MPEC Łomża. Młodzi znawcy ciepłownictwa i OZE wyłonieni
14 kwietnia w Łomży odbył się wielki finał II edycji Olimpiady wiedzy o…
5 Biebrzański Rajd – wyjątkowe święto motoryzacji w Radziłowie
Już 26 kwietnia 2026 roku w miejscowości Radziłów odbędzie się wyjątkowe…
Przy kawie o konkretach - wsparcie dla lokalnego biznesu
W środę 22 kwietnia 2026 r. o godz.
Katarzyna Nosowska - spotkanie autorskie
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na niezwykły wieczór…
Przekroczyła prędkość poza obszarem zabudowanym, straciła prawo jazdy
Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy…






