Wakacje 2024 w Muzeum Północno-Mazowieckim
Muzeum Północno- Mazowieckie w Łomży zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat do przyjemnego i kreatywnego spędzenia początku wakacji. W programie różnorodne formy aktywności oraz inspirujące zajęcia z kulturą i sztuką w tle, zaplanowane od poniedziałku 24 czerwca do piątku 28 czerwca w godzinach 10:00 – 13.00:
– 24 czerwca (poniedziałek) - warsztaty lepienia z gliny pod kierunkiem rzeźbiarki Alicji Kamienicznej;
– 25 czerwca (wtorek) – spotkanie z historią i sztuką : zwiedzanie wystaw stałych z wykorzystaniem audioprzewodników;
– 26 czerwca (środa) – zwiedzanie wystawy czasowej „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży”, konkurs plastyczny oraz przygotowanie ekspozycji, która dopełni wystawę;
– 27 czerwca (czwartek) – łomżyńskie legendy na przestrzeni wieków. Wykonanie herbu: łomżyńskiego, własnego lub innego. np. ulubionej drużyny piłkarskiej;
– 28 czerwca (piątek) – przygotowanie postaci i dekoracji do wybranej legendy oraz przedstawienie jej w formie teatrzyku kukiełkowego.
Do tego każdego dnia zajęcia edukacyjne, plastyczne, integracyjne, quizy i zabawy związane z historią i sztuką.
Koszt pięciu dni zajęć: 150 zł od osoby.
Informacje i zapisy do dnia 20 czerwca pod numerem telefonu 86 216 28 16. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, ponieważ grupa może liczyć maksymalnie 20 osób.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Zaginęła 50-latka z Łomży
Policja po raz kolejny zwraca się z prośbą o pomoc w odnalezieniu osoby…Sprzedawali podróbki – usłyszeli 3607 zarzutów
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą łomżyńskiej…Potrącenie na Piłsudskiego
Dziś na skrzyżowaniu ulicy Kazańskiej z Aleją Piłsudskiego doszło do potrącenia…Zapraszamy na "Kurpiowską Majówkę u Stacha"
W niedzielę 11 maja polana w Lesie Jednaczewski ponownie rozbrzmi brzękiem…Program Nocy Muzeów - 17 maja 2025
W sobotę 17 maja br.