Jakub Małecki – spotkanie autorskie
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim, wielokrotnie nagradzanym autorem powieści i zbiorów opowiadań. Wydarzenie odbędzie się w środę 12 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w Hali Kultury na Starym Rynku.
Jakub Małecki (ur. 1982) - autor powieści oraz zbiorów opowiadań, których styl pisania charakteryzuje się głębokim spojrzeniem na ludzką egzystencję oraz subtelnością w kreowaniu postaci i światów. Jego proza, choć wyrosła z tradycji fantastyki, stopniowo ewoluuje w stronę prozy obyczajowej, z nieznacznym dodatkiem niesamowitości i grozy.
Laureat Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, był również nominowany między innymi do Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody Europese Literaturprijs, nagrody im. Stanisława Barańczaka i nagrody Yasnava Polvana. Magazyn Literacki „Książki” uznał powieść „Horyzont” Książką Roku 2019.
Autor bestsellerów takich jak „Dygot”, „Rdza” czy „Horyzont”, często eksploruje granice psychiki, ukazując w swoich książkach bohaterów zmagających się z własnymi demonami, nałogami oraz przeciwnościami losu. Najnowsza jego powieść „Korowód” ukazała się w połowie maja br.
tekst i foto: MBP
Komentarze
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Cyrk Astoria niebawem w Łomży
Cyrk Astoria kolejny raz wyrusza w trasę po Polsce…Start sezonu wodnego w Porcie Rzecznym w Łomży
Z początkiem maja mieszkańcy Łomży i turyści ponownie będą mogli korzystać z…OSM Piątnica w gronie najlepszych pracodawców w Polsce według rankingu Forbes „Poland’s Best Employers 2025”
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy znalazła się w prestiżowym rankingu…Święto Pułkowe w Śniadowie [FOTO]
Za nami obchody Święta Pułkowego w Śniadowie.Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski…
emil