Niespokojny weekend na granicy [VIDEO]
W pierwszych dniach wiosny (22-24 marca br.) na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział SG odnotowano 444 próby nielegalnego przedostania się na terytorium Polski. Kilkukrotnie kamieniami i gałęziami migranci zaatakowali polskie służby.
R E K L A M A
Najwięcej prób - 198 nielegalnego przedostania się do Polski odnotowano w piątek, w sobotę takich zdarzeń było 91, natomiast w niedzielę 155.
Migranci kilkukrotnie zaatakowali kamieniami, gałęziami i płonącymi konarami służby chroniące polską granicę. W trakcie ataków poszkodowany został funkcjonariusz Straży Graniczne i żołnierz WP. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji podejmowane były na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży, Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych. Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży migranci usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę przez graniczną rzekę.
Od początku 2024 r. polsko – białoruską granicę nielegalnie usiłowały pokonać osoby pochodzące z 24 różnych państw.
Na filmie grupa osób w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży próbuje nielegalnie przekroczyć granicę naszego państwa niszcząc zaporę techniczną. Osoby na widok polskich patroli zaczęły rzucać między innymi płonącymi gałęziami. Próba nielegalnego przekroczenia granicy została udaremniona.
Komentarze
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Finał Olimpiady MPEC Łomża. Młodzi znawcy ciepłownictwa i OZE wyłonieni
14 kwietnia w Łomży odbył się wielki finał II edycji Olimpiady wiedzy o…
Przy kawie o konkretach - wsparcie dla lokalnego biznesu
W środę 22 kwietnia 2026 r. o godz.
Nowoczesne usługi cyfrowe dla mieszkańców
Miasto Łomża konsekwentnie rozwija cyfrowe rozwiązania…
Motocyklem bez prawa jazdy
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę…
Bieg z Flagą – zapisy ruszyły
2 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej…







Mina