Gdzie szukać pracy w Łomży?

Łomża jest jednym z miast województwa podlaskiego. Pod względem liczby ludności zajmuje trzecie miejsce, tuż po Białymstoku oraz Suwałkach. Łomżę zamieszkuje obecnie ponad 60 tysięcy osób. Choć miasto jest jednym z najpiękniejszych w tym regionie, nie ma wystarczająco dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Gdzie zatem szukać pracy w Łomży? Jak wygląda zapotrzebowanie na pracowników w tym mieście?

R E K L A M A


Rynek pracy w Łomży

Na początku warto podkreślić, że Łomża leży w rejonie Zielonych Płuc Polski. Oznacza to, że sprzyja rozwojowi przemysłu, który nie zagraża środowisku naturalnemu. Tylko podporządkowując się tej idei, przyszłe pokolenia będą mogły wciąż czerpać z zasobów Ziemi.

Do wiodących branż w Łomży bez wątpienia zaliczyć można branżę przetwórstwa rolno-spożywczego. W regionie działają zakłady zajmujące się produkcją skrobi ziemniaczanej, mleczarnie, a także znany w całej Polsce browar, będący jednym z głównych miejsc zatrudnienia dla tutejszych mieszkańców. W Łomży nie brakuje też firm z branży energetycznej, meblowej, informacyjnej oraz telekomunikacyjnej. Można znaleźć pracę w wielu zawodach, ale najbardziej poszukiwane są osoby szukające zatrudnienia w następujących zawodach:

  • branża medyczna: m.in. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci, opiekunowie osób starszych,

  • branża budowlana: m.in. kierownicy budowy,

  • przemysł: m.in. inżynierowie oraz specjaliści z uprawnieniami, w tym spawacze.

Ponadto na liście zawodów deficytowych w Łomży znajdują się również: sprzedawcy, kasjerzy, księgowi, nauczyciele, pracownicy socjalni oraz specjaliści HR. Przeciętne wynagrodzenie w województwie podlaskim wynosi 5 310 zł. Warto zaznaczyć, że zarobki zależą od branży.

Stopa bezrobocia w Łomży

Czy w Łomży łatwo jest znaleźć pracę? Choć rynek pracy jest zróżnicowany, stopa bezrobocia jest wyższa niż w całym kraju. Na koniec grudnia 2021 roku stopa bezrobocia w mieście Łomża wynosiła 7,1%. Dla porównania w Polsce wskaźnik bezrobocia był równy 5,4%, natomiast w województwie podlaskim: 7%.

W Łomży i w województwie podlaskim poziom bezrobocia jest wyższy niż średnia krajowa. Najłatwiej jest znaleźć pracę w zawodach deficytowych, w tym w opiece zdrowotnej, budownictwie oraz w przetwórstwie przemysłowym. W budownictwie oraz przetwórstwie przemysłowym zatrudnienia mogą szukać również osoby bez doświadczenia, chcące nauczyć się zawodu już w trakcie pracy.

Jak szukać pracy w Łomży?

Aby znaleźć pracę w Łomży, warto regularnie przeglądać serwisy rekrutacyjne. Na stronie internetowej: https://www.gowork.pl/praca/lomza;l pojawiają się aktualne oferty. Osoby, które planują przyszłość w tym regionie, powinny w miarę możliwości kształcić się w zawodach i specjalnościach, na które jest zapotrzebowania w powiecie łomżyńskim.

Należy dodać, że szanse na zatrudnienie z pewnością zwiększy dobre CV z wyszczególnionym wykształceniem oraz doświadczeniem zawodowym. Oczywiście pracę mogą znaleźć nie tylko specjaliści z uprawnieniami i wyższym wykształceniem. Również na osoby bez doświadczenia, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, czekają satysfakcjonujące stanowiska.

tekst sponsorowany