Pokaz slajdów Justyny Jarząbskiej w ramach cyklu FOTOGRAFICZNE WĘDRÓWKI
Nie wszystko da się sfotografować, nie wszystko można. To będzie spotkanie z wędrówki po świecie, gdzie ludzka rozpacz i niesprawiedliwość przeplata się z beztroską, radością i bogactwem. Tak jak w czarno-białej fotografii, świat składa się z ogromnych kontrastów. Jak się w nim odnaleźć? Z tym pytaniem Justyna Jarząbska wyjechała w świat. 16 listopada zabierze nas ze sobą m.in. do Indii, by poznać doświadczenie wolontariatu z chorymi dziećmi ulicy Kalkuty. Będziemy mieli również okazję na chwilę odbyć podróż do najbiedniejszej części Tanzanii - Shiynanga, gdzie paradoksalnie jest najwięcej kopalni złota i diamentów w regionie, by podyskutować, co znaczy słowo "pomagać". Zobaczymy też najstarszy obóz dla uchodźców w Ugandzie - Nakivale, który mieszkańcy siedmiu narodów nazywają swoim domem oraz przeniesiemy się do europejskiego kurortu turystycznego - na Maltę, poznamy jednak stronę od portu, do którego przypływają przez morze Sudańczycy w ucieczce przed wojną.
Podróżowanie i pomaganie jest wędrówką kontrastów, a zdjęcia zamknięte w szufladzie nie potrafią zamilknąć. Kluczem interpretacji zdjęć będą emocje oraz przesłanie osób fotografowanych. "Spraw, by ludzie uśmiechnęli się podczas wystawy" - o to poprosił Justynę Quorshel, jej przyjaciel, który z profesora w Somalii stał się uciekinierem i uchodźcą w Ugandzie. To spotkanie będzie hołdem dla wszystkich osób, które poprosiły, żeby opowiedzieć o nich światu. Łomża będzie stolicą tego świata.
Justyna Jarząbska jest założycielem Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci. Jej marzeniem jest, by dzieci z różnych kontynentów mogły się poznać i wspólnie budować świat dzieląc się tym, co mają w sobie najlepsze i co otrzymały za darmo. Autorka projektu "Librafrica" - budowa bibliotek dla dzieci w Afryce i akcji "Podziel się światłem". Przez ostatnie 10 lat pracowała jako ekspert w organizacjach międzynarodowych oraz instytucjach rządowych w różnych częściach świata, realizując projekty rozwojowe jako swoją pasję.
PODRÓŻUJĘ - POMAGAM
Pokaz slajdów Justyny Jarząbskiej w ramach cyklu FOTOGRAFICZNE WĘDRÓWKI
czwartek, 18 marca, o godz. 18.00
Miejsce : Scena na Piętrze, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Wstęp wolny
Uwaga ! Liczba miejsc ograniczona.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dachowanie na Giełczyńskiej
- Chwilowo wstrzymany ruch na skrzyżowaniu ulic Dworna i Giełczyńska w Łomży.Pędził z prędkością 227 km/h
5 tysięcy mandatu i 15 punktów – to kara…29-latek zaczepiał przechodniów i rozbierał się - usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy [FOTO]
29-latek zaczepiał przechodniów i rozbierał się.Jeep w barierkach na obwodnicy Łomży [FOTO]
Dziś przed godziną 18…Zaginął 70-latek
Zaginął 70-letni Kazimierz Biedrzycki, mieszkaniec Miastkowa. Wzrost 176cm.