KINO samochodowe w każdą wakacyjną niedzielę - zobacz repertuar

W każdą wakacyjną niedzielę prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do Letniego Kina Plenerowego. W lipcu będzie miało ono formę kina samochodowego, zaś w sierpniu, jeżeli pozwolą na to warunki epidemiczne w naszym kraju, będzie to tak jak w ubiegłych latach, kino na leżakach.

R E K L A M A


Seanse kina samochodowego będą odbywały się w lipcowe niedziele o godz. 21:30 na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej 1. Obsługa będzie wskazywała miejsce do zaparkowania pojazdu zgodnie z zasadą pierwszeństwa obecności na terenie realizacji wydarzenia, na który wjazd będzie możliwy 45 minut przed rozpoczęciem seansu. Odbiór dźwięku przewidziany jest wyłącznie drogą radiową, dlatego uczestnicy powinni wyposażyć swoje pojazdy w sprawny radioodbiornik o zakresie fal od 86 do 107. Przed rozpoczęciem seansu obsługa będzie informowała o częstotliwości fal radiowych, na których będzie nadawany dźwięk filmu. Na teren kina samochodowego zabroniony będzie wjazd rowerów, motocykli, motorowerów, autobusów, samochodów ciężarowych, samochodów dostawczych, busów, pojazdów rolniczych. Udział publiczności poza samochodem jest niedopuszczalny, a uczestnicy będą mogli przemieszczać się na terenie otwartym w przypadku konieczności skorzystania z toalet. Na terenie imprezy jednorazowo będzie mogło przebywać około 60 pojazdów.

Natomiast jeżeli pozwolą warunki epidemiczne, to w sierpniu planowane jest kino na leżakach. Filmy będą wówczas wyświetlane o godz. 21:00 w ogrodzie Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Pomimo zachowania 2-metrowych odstępów między leżakami trzeba będzie korzystać z maseczek. Do dyspozycji kinomaniaków będzie 100 leżaków.

Organizacja Letniego Kina Plenerowego odbywa się przy zachowaniu wszystkich zaleceń Rady Ministrów RP dotyczących kin plenerowych i samochodowych.


Repertuar Letniego Kina Plenerowego


Kino samochodowe (parking przy PWSIiP, ul. Akademicka 1)

5 lipca, godz. 21:30 - "ONI"
kat. wiekowa 18+
Reżyseria: Paolo Sorrentino
Występują: Toni Servillo, Kasia Smutniak, Riccardo Scamarcio, Elena Sofia Ricci
Kraj produkcji: Włochy
Rok produkcji: 2018
Gatunek: komediodramat
Czas trwania: 151 min.
Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

12 lipca, godz. 21:30 - "BÓL I BLASK"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Pedro Almodóvar
Występują: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Asier Etxeandia
Kraj produkcji: Hiszpania
Rok produkcji: 2019
Gatunek: dramat
Czas trwania: 113 min.
Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością.

19 lipca, godz. 21:30 – "I ZNOWU ZGRZESZYLIŚMY, DOBRY BOŻE"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Philippe de Chauveron
Występują: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2019
Gatunek: komedia
Czas trwania: 99 min.
Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

26 lipca godz. 21:30 - "CHCE SIĘ ŻYĆ"
kat. wiekowa 12+
Reżyseria: Maciej Migas
Występują: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Jacek Braciak, Ireneusz Czop, Paulina Gałązka, Marta Malikowska, Adam Woronowicz
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2015
Gatunek: komediodramat
Czas trwania: 81 min.
Bartek (Tomasz Kot, zaskakujący kolejną transformacją), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

Kino na leżakach (Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1)

2 sierpnia godz. 21:00 - "MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Hannes Holm
Występują: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg
Kraj produkcji: Szwecja
Rok produkcji: 2015
Gatunek: Komediodramat
Czas trwania: 116 min.
Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

9 sierpnia godz. 21:00 – "KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA"
kat. wiekowa 12+
Reżyseria: Naomi Kawase
Występują: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida
Kraj produkcji: Japonia
Rok produkcji: 2015
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 113 min.
Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiego foodtrack'a, w którym serwuje dorayaki, japoński deser składający się z placków przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe "an" drobny biznes zaczyna rozkwitać... a życie bohaterów już nigdy nie będzie takie jak dotychczas...

16 sierpnia godz. 21:00 – "TONI ERDMAN"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Maren Ade
Występują: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn
Kraj produkcji: Niemcy, Austria
Rok produkcji: 2016
Gatunek: komediodramat
Czas trwania: 156 min.
Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

23 sierpnia godz. 21:00 – "W LEPSZYM ŚWIECIE"
kat. wiekowa 18+
Reżyseria: Susanne Bier
Występują: William Jøhnk Nielsen, Markus Rygaard, Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm
Kraj produkcji: Dania, Szwecja
Rok produkcji: 2010
Gatunek: Dramat/Dreszczowiec
Czas trwania: 119 min
Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie. Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców. Ojciec Eliasa to mięczak – pozwolił się spoliczkować nieznajomemu mężczyźnie. Życie przytłacza, więc Christian myśli tylko o zemście. Elias, zbyt spokojny i wrażliwy, jeszcze nie ma na nią pomysłu. Kiedy chłopcy zasiądą razem w szkolnej ławie, losy obu rodzin splotą się nieodwracalnie, a dziecięca niewinność nabierze zupełnie nowego znaczenia.

30 sierpnia godz. 21:00 – "KLIENT"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Asghar Farhadi
Występują: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi
Kraj produkcji: Francja, Iran
Rok produkcji: 2016
Gatunek: dramat, thriller, obyczajowy
Czas trwania: 118 min.
Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

Załączniki

  1. Regulamin kina samochodowego 2020

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies