Wybierz wzór kolejnego muralu [FOTO]

  • Wybierz wzór kolejnego muralu  [FOTO]
  • Wybierz wzór kolejnego muralu  [FOTO]
  • Wybierz wzór kolejnego muralu  [FOTO]

Mural poświęcony harcerzom Ziemi Łomżyńskiej z okresu wojny polsko - bolszewickiej 1920 roku powstanie w tym roku w naszym mieście. Podobnie jak wcześniejsze wielkoformatowe malowidła ścienne, swoją tematyką będzie nawiązywał do lokalnej historii. Spośród trzech zaproponowanych projektów mieszkańcy mogą wybrać ten wzór, który ich zdaniem powinien zostać zrealizowany.

R E K L A M A


Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, ze dotychczasowe murale spotkały się z pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem mieszkańców. - Nowe malowidło będzie uwieńczeniem tematyki historycznej. Jego oficjalne odsłonięcie planujemy na dzień 15 sierpnia 2020 r. – informuje prezydent Chrzanowski, dziękując równocześnie marszałkowi województwa podlaskiego Arturowi Kosickiemu za wsparcie tego przedsięwzięcia.

Przygotowane przez znanego artystę muralistę Rafała Roskowińskiego projekty przedstawiają symboliczny profil harcerza z 1920 roku, tekst przyrzeczenia harcerskiego, fotografię hufca łomżyńskiego, fragment postaci skauta z obrazu W. Kossaka czy grafikę architektury Łomży. Na jedną z trzech propozycji mieszkańcy mogą głosować na profilach facebookowych @PrezydentLomzy oraz @lomza.miasto do 3 lipca do godz. 12:00. Wybrany projekt zostanie zrealizowany na ścianie budynku przy ul. Polowej 33, nieodpłatnie udostępnionego na ten cel przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową.

W 2017 roku, pod hasłem „Ku Niepodległej”, powstały w Łomży cztery murale, z których jeden prezentuje sylwetkę kapitana Mariana Raganowicza i żołnierzy 33 Pułku Piechoty z bitwy z bolszewikami w 1920 r., nazwanej "Cud nad Narwią”. W 2018 roku pojawiły się kolejne trzy malowidła, a w ubiegłym roku jedno. Tegoroczny mural, również nawiązujący do 1920 roku, zakończy prezentowaną na nich tematykę historyczną.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies