POLICYJNE DZIAŁANIA „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO” W ŁOMŻY

POLICYJNE DZIAŁANIA „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO” W ŁOMŻY

Poruszają się zarówno jezdnią, drogą dla rowerów, poboczem czy chodnikiem – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Łomżyńscy policjanci, mając na uwadze tę grupę osób, wczoraj od rana prowadzili działania na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa.

R E K L A M A


Głównie na drogach prowadzących przez niewielkie miejscowości, gdzie nie ma chodników i ścieżek rowerowych, można spotkać niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających się poboczem lub jezdnią. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym wynikają nie tylko z niewłaściwego zachowania pieszych czy rowerzystów, ale też z wykroczeń popełnianych przez kierowców wobec tej kategorii użytkowników dróg.

Wczoraj, podczas ośmiogodzinnej akcji, mundurowi ujawnili 42 wykroczenia popełnione przez kierowców wobec pieszych. To już kolejny raz, gdy policjanci z łomżyńskiej "drogówki", prowadzili na terenie miasta i powiatu działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

Takie działania mają również na celu zwiększanie świadomości bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies