NIETRZEŹWI NA DROGACH POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO

NIETRZEŹWI NA DROGACH POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. W środę łomżyńscy policjanci zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna kierował autem mając ponad 3 promile. Funkcjonariusze niezmiennie apelują o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

R E K L A M A


Pomimo ciągłych apeli, funkcjonariusze nadal zatrzymują takich kierowców, którzy decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci z łomżyńskiej jednostki od początku 2020 roku zatrzymali już 66 takich kierowców. Tą smutną statystykę zamyka zatrzymany do kontroli w środowe popołudnie 47 – latek. Mężczyzna został skontrolowany w jednej z miejscowości na terenie gminy Piątnica. Badania alkomatem wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują o to, aby za kierownicę wsiadać tylko wtedy, gdy mamy 100% pewność, że stan trzeźwości nie budzi wątpliwości. Przypominają też o zależności: "PIŁEŚ- NIE JEDŹ".

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies