Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]

 • Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]
 • Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]
 • Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]
 • Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]
 • Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]
 • Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]
 • Łomżyńscy pływacy - mistrzami województwa podlaskiego [FOTO]

W dniach 29-30 listopada w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Nasze miasto reprezentowała 16 – osobowa drużyna pływaków z klubu UKS Butterfly, która wywalczyła aż 12 medali. Mistrzami województwa podlaskiego swoich roczników zostali Filip Rudczyk (3 konkurencje) i Miłosz Parzych (2 konkurencje). W klasyfikacji progresji wyników, łomżyński klub zajął I miejsce.

R E K L A M A


W mistrzostwach wzięło udział ponad 320 zawodników z 12 klubów. Rywalizowano w sześciu kategoriach wiekowych. Nasze miasto udanie reprezentowali zawodnicy łomżyńskiego klubu pływackiego UKS Butterfly, którzy oprócz zdobytych medali, w wielu konkurencjach pobili swoje rekordy życiowe.

Mistrzem Województwa 10 - latków na dystansach 50 m stylem motylkowym i grzbietowym oraz 100 m grzbietowym – został Filip Rudczyk. Dodatkowo zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej (wyniki, bez podziału na konkurencje) zawodników 10-letnich – Filip zajął drugie miejsce.

W rywalizacji 12 – latków - mistrzem podlaskiego w stylu grzbietowym został Miłosz Parzych, zdobywając złoto na dystansach 50 m i 100 m. W dwóch pozostałych startach: stylem zmiennym na 100 m oraz dowolnym na 50 m – Miłosz zdobył srebrne medale, nieznacznie ustępując swoim rówieśnikom. Udane starty pozwoliły naszemu zawodnikowi na zajęcie 5 miejsca wśród wszystkich zawodników 12 letnich naszego województwa. (bez podziału na konkurencje)

Kaja Kurpiewska – to kolejna medalistka Mistrzostw, w kategorii 10 latków. Na dystansach 50m w stylach grzbietowym i motylkowym, zdobyła brązowe medale. W dwóch pozostałych startach Kaja zajęła czwarte miejsca, pokonując niemal 30 zawodniczek z czołowych podlaskich klubów.

Po jednym brązowym medalu zdobyli: Ignacy Balkiewicz (12 lat) – na dystansie 50 m w stylu grzbietowym oraz Dominik Skawski (14 lat) w tym samym stylu, ale na dystansie 100 m.

Niemal wszyscy pozostali zawodnicy ustanowili nowe rekordy życiowe, plasując się często w pierwszej dziesiątce zawodników swojej kategorii wiekowej. W wielu konkurencjach zajmowali „najgorsze” dla sportowców czwarte miejsca nieznacznie ustępując konkurentom.” – relacjonują trenerzy Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski.

Zawodnicy łomżyńskiego klubu w klasyfikacji progresji wyników zajęli pierwsze miejsce, ex aequo z gospodarzem zawodów - MUKS Olimpijczyk Suwałki. Klasyfikacja ta prowadzona jest na podstawie porównania tegorocznych, wcześniejszym startów każdego z zawodników.

Występy łomżyńskich zawodników w Suwałkach kończą tegoroczny sezon startowy, który należy uznać za bardzo udany. Jak podkreśla prezes klubu Jarosław Szeremet: „Zdobycie pierwszego miejsca w kategorii progresji zawodników oraz tytuły mistrzowskie młodych zawodników naszego klubu pokazują, iż prowadzone szkolenie zmierza we właściwym kierunku. Nawiązanie rywalizacji z rówieśnikami z pozostałych klubów pływackich – jest możliwie dzięki codziennej, ciężkiej pracy na treningach. Zawodnicy 12-letni pływają pięć a dwa lata młodsi cztery razy w tygodniu”.

Zawodnicy UKS Butterfly wystąpili w składzie: Patrycja Antosiuk, Zuzanna Balicka, Ignacy Balkiewicz, Jakub Chajęcki, Eliza Chrzanowska, Igor Darmetko, Maja Dużyńska, Kaja Kurpiewska, Grzegorz Kuteszko, Łucja Lutrzykowska, Łukasz Michalak, Marcel Pachucki, Szymon Pachucki, Miłosz Parzych, Filip Rudczyk i Dominik Skawski.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2021 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies