Nasze cmentarze w dzień i po zmroku [VIDEO]

Nasze cmentarze w dzień i po zmroku  [VIDEO]

W dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców naszego miasta odwiedziło łomżyńskie cmentarze. Pod nekropolią przy ul. Kopernika już po raz 30. odbywa się kwesta na rzecz ratowania grobów i pomników, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Datki będą zbierane również w dniach 2 i 3 listopada do puszek ustawionych wokół cmentarza.

R E K L A M A


Łomżyńska nekropolia jest jedną z najstarszych w Polsce. Jej początki sięgają 1801 roku. Obejmuje teren cmentarza rzymsko-katolickiego oraz byłych cmentarzy prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Znajduje się tam ok. 500 zabytkowych nagrobków, m.in. botanika i autora "Flory Polskiej" Jakuba Wagi, pisarza Feliks Bernatowicza, czy pierwszego archeologa północno-wschodniej Polski Alfonsa Budzyńskiego.

1 listopada to też wzmożony ruch na drogach oraz zmiany w jego organizacji. Jak informuje policja - do godziny 16 na podlaskich drogach doszło do jednego zdarzenia zakwalifikowanego jako wypadek i 33 kolizji . Ruch przy cmentarzach odbywa się na bieżąco.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies