Zarzuty dla obywatela Republiki Białorusi

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi śledztwo w toku którego Andrei K., obywatelowi Republiki Białorusi, przedstawiono zarzut spowodowania w dniu 12 października 2019 roku w miejscowości Szumowo wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, tj. przestępstwa z art. 177§2kk i art. 178§ 1 kk.

R E K L A M A


Z ustaleń śledztwa wynika, iż Andrei K. znajdując się w stanie nietrzeźwości (0.97 mg/1 alkoholu w wydychanym powietrzu) umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym wraz z przyczepą i widząc, iż pokrzywdzony Dmitry M. znajduje się z przodu pojazdu, kontynuował jazdę, w następstwie czego pokrzywdzony spadł na podłoże i dostał się pod pojazd mechaniczny, w wyniku czego doznał obrażeń ciała skutkujących zgonem na miejscu zdarzenia.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Zambrowie w dniu 15 października 2019 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.