Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019 [FOTO]
Nie było niespodzianki. Pola Langiewicz z Bielsko-Białej wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP 2019. Najwyżej rozstawiona w turnieju zawodniczka w finalne gładko pokonała Karolinę Rajcę z Łodzi. Wcześniej dwa półfinały były wyjątkowo zacięte i zakończyły się tai-brekami 11:9 i 10:7.
R E K L A M A
Od soboty, przez trzy dni na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym rywalizowało 14 zawodniczek, w wieku do 14 lat, z niemal z każdego regionu Polski.
- Poziom rozgrywek był wysoki, na pewno wyższy niż w ubiegłym roku – ocenia Tomasz Waldziński z klubu UKS Return Łomża. - Było więcej wyrównanych meczów, choćby dwa półfinały trzysetowe. W pierwszym półfinale Pola Langiewicz zmierzyła się z Orianą Gniewkowską z Sopotu. Mecz zakończył się tai-brekiem w trzecim secie 11:9. Julia Cieśluk z Warszawy, trenująca w Radomiu, której zwycięstwo obstawiałem, w drugim półfinale przegrała z Karoliną Rajcą także w trzecim secie 10:7. Więc to, kto zagra w finalne wisiało na wołosku. Natomiast sam finał był już meczem trochę do jednej bramki. Liczyłem, że będzie bardziej zacięty pojedynek. Pola Langiewicz pokazała różnicę między 12. a 41. miejscem w rankingu Polskiego Związku Tenisa.
Aniela Galińska wygrała z Angeliką Kaszubowicz, natomiast dwa mecze przegrała. Aniela jest o trzy lata młodsza od rywalek i w tym turnieju zebrała doświadczenie. Jako tenisistka w Piątuś CUP będzie mogła wystąpić jeszcze trzykrotnie. Wiceprezes OSM Piątnica Łukasz Kalinowski już zapraszała zawodniczki na turniej za rok, więc on się na pewno odbędzie.
14. OTK Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP organizowany był przez UKS Return Łomża i III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. OSM Piątnica jest tytularnym sponsorem turnieju, ale jego organizację finansowo wsparło także Miasto Łomża. Ryszard Fleszard sędzia PZT, który po raz pierwszy sędziował Piątuś CUP, wyjątkowo dobrze ocenia organizację turnieju w Łomży.
- To co spotykam tutaj, to dla mnie jako sędziego marzenie ze względu na organizację, przygotowanie obiektu, obsługę, oprawę, całe otoczenie turnieju. Nawet w dużych miasta, w dużych klubach, które mają duże zaplecze, nie ma czegoś takiego – chwaląc organizatorów.
Warto dodać, że wyniki łomżyńskiego turnieju zaliczane są do punktacji Polskiego Związku Tenisa.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Finał Olimpiady MPEC Łomża. Młodzi znawcy ciepłownictwa i OZE wyłonieni
14 kwietnia w Łomży odbył się wielki finał II edycji Olimpiady wiedzy o…
Przy kawie o konkretach - wsparcie dla lokalnego biznesu
W środę 22 kwietnia 2026 r. o godz.
Nowoczesne usługi cyfrowe dla mieszkańców
Miasto Łomża konsekwentnie rozwija cyfrowe rozwiązania…
Motocyklem bez prawa jazdy
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę…
Bieg z Flagą – zapisy ruszyły
2 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej…


![Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019 [FOTO]](/site/assets/files/12027/190604080316.160x120.jpg)
![Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019 [FOTO]](/site/assets/files/12027/190604080332.160x120.jpg)
![Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019 [FOTO]](/site/assets/files/12027/190604080324.160x120.jpg)
![Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019 [FOTO]](/site/assets/files/12027/190604080335.160x120.jpg)
![Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019 [FOTO]](/site/assets/files/12027/190604080307.160x120.jpg)
![Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019 [FOTO]](/site/assets/files/12027/190603041528.160x120.jpg)




