Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi

Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi
fot. UM Łomża

Kwotę 20 tys. zł zamierza przeznaczyć prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na sfinansowanie zakupu nowych ławek i koszów na śmieci w Parku im. Jakuba Wagi. Z takim wnioskiem zwróciło się do miasta Miejskie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. To ma być jeden z etapów przywracania świetności temu zabytkowemu miejscu.

Park, znajdujący się między ulicami Wojska Polskiego, Ogrodową, Nowogrodzką i Glogera, został założony w 1842 roku. Mimo, że lata świetności ma za sobą, to wciąż jest miejscem spacerów i rozrywki dla wielu mieszkańców Łomży. Łomżyński zabytek wymaga jednak renowacji, o której mówi się od lat. Pierwszy etap prac ma nastąpić już niebawem.

- Z roku na rok pięknieje nam Park Jana Pawła II, ale nie możemy zapominać o parkach historycznych, jakim jest Park im. Jakuba Wagi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Włodarz dodaje, że kwota 20 tys. zł wystarczy na bieżące działania, ale w dalszej perspektywie miasto będzie starało się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację całego parku. Warto dodać, że jeszcze w tym roku w Parku im. Jana Pawła ll powstanie plac zabaw dla dzieci.

Inwestycję związaną z renowacją Parku im. Jakuba Wagi przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Ten park jest dla Łomży miejscem szczególnym z wielu względów, choćby dlatego, iż jest to najstarszy obiekt tego typu w mieście. Naszym celem jest przywrócenie mu dawnego blasku, tak aby nadal mógł jak najlepiej służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań i relaksu – mówi dyrektor zakładu budżetowego Dariusz Brakoniecki.

Komentarze

 • kapa

  • 2 mies. temu
  ławki tak!!! kosze nie !!!
  wybierając się do parku zabieramy ze sobą "prowiant" i nie widzę powodu dlaczego opakowania mielibyśmy zostawiać w koszach a nie zabierać z powrotem do domu; poprawiana to czystość ( zawsze jakiś śmieci znajda się poza koszem) i koszty będą niższe ( każdy wyniesie swoje śmieci)
 • Hanka

  • 2 mies. temu
  Po co te ławki skoro nie można na nich posiedzieć, nawet przejść trudno, żeby nie zostać "obronionym " przez wrony.Wszystkie alejki są w ptasich odchodach.Władze powinny coś z tym zrobić.
 • animek

  • 2 mies. temu
  Władza powinna to zaorać i plac sprzedać za ułamek wartości pod kolejny zagraniczny dyskont.
 • kapa

  • 2 mies. temu
  Zamienić to na las miejski; ptaki musza gdzieś mieszkać

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies