Nowa linia autobusowa od 4 marca. 18-tka pojedzie przez Ks. Anny i Rycerską

Nowa linia autobusowa od 4 marca. 18-tka pojedzie przez Ks. Anny i Rycerską

MPK w Łomży informuje, że od 04.03.2019r. mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej linii autobusowej, która poszerzy sieć połączeń transportu zbiorowego w naszym mieście. Linia numer 18 połączy dwa skrajnie położone punkty miasta: ulicę Nowogrodzką (Pętla Targowica) z osiedlem mieszkaniowym położonym przy nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. Przebiegać będzie ulicami, na których jeszcze nie było naszych autobusów (ul. Księżnej Anny, Rycerska, Polowa przy Urzędzie Skarbowym). Link do przebiegu trasy.

R E K L A M A


Uruchomienie tej linii jest odpowiedzią na liczne sugestie i wnioski mieszkańców i ma na celu skrócenie drogi dojścia do najbliższego przystanku.

-Liczymy na to, że dzięki temu przybędzie nam nowych pasażerów, którzy do tej pory woleli jeździć samochodem, czy chodzić pieszo. Jest to działanie spójne z polityką ograniczenia ruchu samochodów osobowych w mieście a tym samym zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Utworzenie tego rodzaju połączenia możliwe było dzięki zakupowi małych autobusów marki KARSAN, które już obsługują linie MPK

Jednocześnie informujemy, że wkomponowanie nowej linii autobusowej w system połączeń wymusiło wprowadzenie niewielkich korekt na pozostałych trasach, które również będą obowiązywały od 04.03.2019 r.

Prosimy o uwagi i sugestie dotyczące zaplanowanej linii oraz całej sieci komunikacji miejskiej (rozkład jazdy). W miarę możliwości będziemy starali się je uwzględniać -czytamy w komunikacie MPK

Komentarze

  • Grejs

    • 1 rok temu
    Super ciesze sie wlaśnie brakowalo takiego autobusu dziękuję

Dodaj komentarz

© 2013 - 2020 xlomza.pl - Informacje z Łomży i regionu

Regulamin | Polityka prywatności i Cookies