Władze Łomży starają się o środki na ul. Kolejową

Dziś (14.09) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku został złożony wniosek o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” budowy ulicy Kolejowej w Łomży. Wartość całkowita zadania szacowana jest na 7,4 mln zł, zaś wnioskowane wsparcie o jakie ubiegają się władze Łomży wynosi 3 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w przyszłym roku.

Zdaniem Prezydenta Łomży budowa ulicy Kolejowej zwiększy mobilność mieszkańców oraz zapewni ułatwienia dla instytucji i firm prowadzących działalność gospodarczą w jej pobliżu. - Projekt wpłynie na zwiększenie płynności ruchu, zapewniona zostanie lepsza komunikacja w mieście, a także powstaną korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Łomży. Poprawi się dostępność do terenów inwestycyjnych o powierzchni około 250 ha – informuje Mariusz Chrzanowski podkreślając, że to odważna decyzja , która otworzy tereny powstałe po scaleniu nieruchomości przy ul. Żabiej.

Inwestycja polega na budowie nowej drogi o długości 781 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Towarowej. - W ten sposób połączymy ulicę Sikorskiego z ulicą Piłsudskiego, co odciąży ruch na Al. Legionów i ul. Spokojnej – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. Dodatkowo na skrzyżowaniu z łącznikiem do ulicy Spokojnej powstanie rondo oraz jezdnia o długości prawie 123 metrów. W ramach prowadzonych prac powstanie jezdnia o szerokości 7 metrów, chodniki, ciągi pieszo – rowerowe, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Wybudowane zostaną kanalizacja deszczowa, sieci elektroenergetyczne, kanał technologiczny i oświetlenie uliczne. Nie zabraknie także nasadzeń zieleni. Na realizację przedsięwzięcia Miasto ma już ważną decyzję ZRID.

Komentarze

 • Piotr

  • 7 mies. temu
  Śmieszne co kolejowa w Łomży, jak do Łomży pociągów nie ma
 • sky78

  • 7 mies. temu
  Ale były i tory są. Co w tym śmiesznego. Może lepiej Armii Czerwonej?
 • Piotr

  • 7 mies. temu
  Moim zdaniem śmieszne, ze 60 tys miasto nie ma pociągów. Ale masz racje za komuny były i co tego, uwierz mi, komunizm to nie jest lepszy ustój.
 • Czebu

  • 7 mies. temu
  Piotrze, o co Ci chodzi? Nieważne, czy to komuna, czy to demokracja. I tak trzeba budować cały czas państwo. Jak Wy ludzie tego nie rozumiecie. Mam wrażenie, że jesteś wyborcą Platformy obywatelskiej. Demokracja nie polega na tym, aby stać w miejscu.
 • Pitr

  • 7 mies. temu
  Ja bardziej głosuje na PiS niż reszta

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies