Na "kąpielisku" będzie bezpieczniej

We wtorek 15 maja w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu osób przebywających na obszarach wodnych i użytkowników miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli nad Narwią. W okresie letnim ma być ono otwarte w dwóch 30-dniowych okresach, od 22 czerwca do 21 lipca i od 22 lipca do 20 sierpnia.

Wraz z początkiem tego roku weszła w życie nowa ustawa "Prawo wodne", która wprowadza istotne zmiany w zakresie organizacji i prowadzenia nadzoru nad kąpieliskami i miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli. Wynika z niej, że mogą one funkcjonować w sezonie kąpielowym między 1 czerwca a 30 września jedynie przez okres nie dłuższy niż 30 dni. Z myślą o bezpieczeństwie czynione są jednak starania, aby jedno z najchętniej odwiedzanych przez łomżan miejsc w okresie letnim, było zabezpieczone jak najdłużej.

Tuż po zakończeniu spotkania przedstawiciele Urzędu Miejskiego, MOSiR-u, Policji oraz Straży Miejskiej odbyli krótki rejs po Narwi, w celu identyfikacji najbardziej niebezpiecznych miejsc. Miejsca, na które osoby korzystające z wodnego wypoczynku powinny zwrócić szczególną uwagę to brzegi rzeki. W wielu miejscach są one podmywane i wytwarzają się nawisy ziemne, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo osunięć do wody.

Policja, w sezonie letnim zwiększy także ilość i częstotliwość patroli pieszych i rowerowych na terenach nadrzecznych oraz w miarę możliwości patrole łodzi motorowej. Patrolowanie terenów nabrzeży Narwi traktowane będzie priorytetowo także przez Straż Miejską. Dodatkowo Państwowa Straż Pożarna, Policja i WOPR organizować będą pokazy i ćwiczenia związane z bezpieczeństwem osób przebywających na obszarach wodnych.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies