1,7 promila za sterem łodzi

Przed sądem stanie 31-letni mieszkaniec Łomży, który w stanie nietrzeźwości pływał łodzią silnikową po rzece Narew. Za prowadzenie w ruchu wodnym pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje taką samą karę jak za prowadzenie w ruchu lądowym.

W miniony piątek wieczorem, dyżurny łomżyńskiej komendy został poinformowany, że po rzece Narew łodzią pływają młodzi ludzie, którzy są prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. W związku z przekazaną informacją na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Policjanci zauważyli wpływającą do przystani łódź z napędem silnikowym, na której przebywały trzy osoby. W trakcie podjętej kontroli ustalili, że sternikiem był 31 – letni łomżanin. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Pod wpływem alkoholu byli też towarzyszący mu kompani. 31 – letni sternik wczoraj usłyszał zarzut. Sprawą nieodpowiedzialnego zachowania zajmie się teraz sąd. Mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.

Komentarze

  • Stefan Burczymucha

    • 8 mies. temu
    Pijany mógł dachować, niewyrobić się na zakręcie rzeki, rozjechać kogoś na rowerze wodnym, pójść na czołówkę i się zabić.
    Pijaków trzeba tępić na lądzie, na wodzie i w powietrzu.

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies