Zwabił i zastrzelił dwa psy. Obrońcy praw zwierząt obiecują nagrodę za informacje o sprawcy

Obrońcy zwierząt ufundowali nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawcy, który w powiecie grajewskim zastrzelił dwa psy. Sprawę bada policja. Wszystko wskazuje na to, że ktoś celowo urządził sobie polowanie.

6-letni bernardyn Benio zniknął z ogrodzonego podwórka w nocy. Właściciele szukali go przez tydzień. Zabite zwierzę znaleźli na polu ok. pół kilometra od domu. Pies miał ranę postrzałową. Strzał oddano z broni myśliwskiej.

- Sekcja zwłok, którą przeprowadził weterynarz, wykazała, że to było zastrzelenie i to umyślne. Strzał oddano prosto w serce - powiedziała Polsat News Aleksandra Gutowska, właścicielka psa.


Właścicielka psa otrzymuje groźby

- Ten pies był członkiem rodziny, był traktowany jak ktoś bliski, nie tak, jak zdarza się to tutaj, że zwierzęta są wygłodzone, w rozwalających się budach, na metrowych łańcuchach - tłumaczyła Gutowska.


Jak powiedziała, w internecie dostaje groźby dotyczące zabicia drugiego psa, którego jest opiekunem. - Teraz ten pies siedzi non stop w domu - dodała.

Sprawą zainteresowało się Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami, które dwa dni później w tym samym miejscu znalazło zastrzelonego małego kundla.

Obok leżały szczątki innych zwierząt gospodarskich i dzikich. Obrońcy zwierząt podejrzewają, że ktoś mógł tu urządzić kłusownicze nęcisko - miejsce, w którym wykłada się atrakcyjną dla zwierząt karmę. Zwierzęta przychodzące żer stają się łatwą do zastrzelenia zdobyczą.

źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

© 2013 - 2018 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies / Reklama