Weekend na granicy polsko - białoruskiej

Ostatnie trzy doby to bilans ponad 60 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Migranci byli agresywni i atakowali polskie patrole kamieniami. Zatrzymano dwóch "wozaków".

R E K L A M A


W piątek (05.07.2024 r.) odnotowano ponad 40 prób nielegalnego przedostania się do Polski, w sobotę 7, natomiast w niedzielę 12.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki Straży Granicznej w Białowieży, Czeremsze i Narewce. Kilkukrotnie doszło do agresywnych zachowań ze strony osób znajdujących się za techniczną zaporą. Migranci rzucali w stronę polskich patroli konarami drzew i kamieniami.

Podczas minionego weekendu zatrzymano dwóch pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Byli to obywatel Ukrainy i obywatel Polski.

Za organizowanie i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Na odcinku polsko - białoruskiej granicy państwowej ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymano w tym roku 214 pomocników i organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

Dodaj komentarz