Próba gwałtu i zabójstwa dwóch osób pod Łomżą

Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko Mirosławowi S., który jest podejrzany o to, że w dniu 15 marca 2024 r. na terenie jednej z miejscowości w powiecie łomżyńskim, przemocą w postaci złapania za szyję i szarpania oraz groźbą pozbawienia życia usiłował doprowadzić inna osobę do obcowania płciowego w postaci stosunku płciowego w ten sposób, że próbował przewrócić ją na ziemię, szarpał i dotykał w miejsca intymne, zamknął na klucz pomieszczenie, w którym się znajdowali lecz zamiaru swego nie osiągnął z uwagi na opór i ucieczkę pokrzywdzonej przez okno, przy czym spowodował obrażenia ciała pokrzywdzonej w postaci licznych otarć naskórka i zadrapań klatki piersiowej, które naruszyły prawidłowe funkcje organizmu na okres poniżej siedmiu dni tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 197 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k., tego samego dnia usiłował pozbawić życia dwie inne osoby w ten sposób, że oblał je łatwopalną cieczą w postaci oleju opałowego zmieszanego z benzyną, którą następnie próbował podpalić przy użyciu zapalniczki lecz zamiaru swego nie osiągnął z uwagi na oddalenie się od niego pokrzywdzonych i niemożność wzniecenia ognia zapalniczką, tj. o czyny z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. oraz o to, że tego samego dnia usiłował zniszczyć samochód marki Toyota na szkodę jednej z zaatakowanych osób w ten sposób, że oblał pojazd łatwopalną cieczą w postaci oleju opałowego zmieszanego z benzyną, którą następnie próbował podpalić przy użyciu zapalniczki lecz zamiaru swego nie osiągnął
z uwagi na oddalenie się od niego pokrzywdzonego i niemożność wzniecenia ognia zapalniczką, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 288 § 1 k.k.
Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec Mieczysława S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
W chwili obecnej trwają dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Łomży

Dodaj komentarz