ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA W HISTORII

  • ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA W HISTORII
  • ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA W HISTORII
  • ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA W HISTORII
  • ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA W HISTORII
  • ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA W HISTORII
  • ZALESKI SIÓDMY, KRAWCZYŃSKA TRZECIA W HISTORII

Udane starty w miniony weekend zanotowali zawodnicy KS PREFBET-SONAROL Łomża którzy, wzięli udział w zawodach w Spale i Wrocławiu. W sobotę w Spale podczas zawodów kontrolnych PZLA troje naszych zawodników sprawdziło swoją formę przed Halowymi Mistrzostwami Polski które, za tydzień odbędą się w Toruniu.

Piotr Dąbrowski w pierwszym starcie w tym sezonie uzyskał wynik 49.04 sek. na 400m co pozwoliło uplasować się na 8 pozycji, natomiast Monika Dubiella w biegu na 1500m była 5 z czasem 4:28:65 sek.. Rewelacyjnie spisała się natomiast studentka Akademii Łomżyńskiej Martyna Krawczyńska, która zwyciężyła w swojej serii na 800m uzyskując czas 2:06,33 sek. Wynik który uzyskała Martyna jest trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki, jaki na tym dystansie w hali uzyskała dwudziestolatka. Szybciej od naszej zawodniczki pobiegły tylko Sofia Ennaoui i Aleksandra Dereń. Wynik ten jest również najlepszym rezultatem w kategorii U23 w Polsce w tym sezonie. Cała trójka zawodników jest po ukończonych zgrupowaniach sportowych i miejmy nadzieję że ich forma będzie tylko zwyżkowała.

Natomiast w sobotę i niedzielę w Halowych Mistrzostwach do lat 18, które rozgrywane były we Wrocławiu bardzo dobrze zaprezentował się uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Nasz zawodnik, który jechał na mistrzostwa z 14 rezultatem, podczas sobotnich eliminacji ustanowił nowy rekord życiowy dzięki temu awansował do finału B z 12, ostatnim wynikiem… Jednak podopieczny Andrzeja Korytkowskiego awansem o 2 lokaty się nie zadowolił i w niedzielę podczas finału B po dobrym starcie odważnie objął prowadzenie, którego pomimo nacisku rywali nie oddał do samego końca. Ostatecznie Konrad Zaleski ukończył Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18 na 7 miejscu poprawiając się, aż o 7 lokat.

Dodaj komentarz