Blokada drogi i apel Wójta o pozostawienie dzieci w domach

W dniu 04 lutego 2024 roku do Urzędu Gminy w Piątnicy wpłynęło od NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” zawiadomienie o organizacji w dniach 09, 16, 23 luty oraz 01 marca 2024 roku blokady drogi nr 61 i 63 w miejscowości Marianowo. Z informacji uzyskanej od organizatorów strajku blokada drogi w w/w dniach będzie trwała od godziny 10.00 do godziny 15.00 i będzie miała charakter ciągły, bez możliwości udrażniania drogi co jakiś czas.

R E K L A M A


- W związku z tym, iż blokada dróg będzie odbywała się również w miejscowościach Pisz, Grajewo, Jeżewo oraz Zambrów grozi naszemu regionowi paraliż komunikacyjny. W związku z powyższym proszę rozważyć możliwość pozostawienia dzieci szkolnych i przedszkolnych w domach - czytamy w komunikacie Wójta Wierzbowskiego.

- Mając na uwadze, że rozładowanie takiego korka może potrwać nawet do godziny 19.00 – 20.00 nie będziecie Państwo w stanie dotrzeć do naszych placówek oświatowych i odebrać dzieci w godzinach ich funkcjonowania. Bardzo proszę abyście Państwo skontaktowali się z dyrektorami szkół i ustalili indywidualnie możliwości odbioru dzieci ze szkół, oddziałów przedszkolnych i przedszkola samorządowego w Piątnicy - dodaje Wójt.

W sumie w Podlaskiem zarejestrowano już kilkanaście punktów, w których rolnicy całkowicie zablokują przejazd. Poniżej lista:

1. Wojszki gm. Juchnowiec Kościelny - skrzyżowanie DK 19 z drogą powiatową 1484B

2. Turośń Dolna gm. Turośń Kościelna - skrzyżowanie DW 682 z drogą powiatową 1517B

3. Brańsk - skrzyżowanie ulicy Armii Krajowej z ulicą Bielską w ciągu DK 66

4. Sokoły - skrzyżowanie DW 687 z DW 671

5. Kolonia Zabłudów gm. Zabłudów - skrzyżowanie DW 685 z drogą powiatową 1477B

6. Knyszyn - skrzyżowanie DK 65 z DW 671

7. Jeżewo Stare gm. Tykocin - skrzyżowanie DK 64 z DW 671

8. Suchowola - skrzyżowanie DK 8 z DW 670

9. Marianowo gm. Piątnica - DK 61 i 63

10. Sztabin - DK8.

- Jako Wójt Gminy jestem w stałym kontakcie z Komendą Miejską Policji w Łomży i analizujemy możliwości rozładowania korka poprzez przekierowanie ruchu pojazdów drogami alternatywnymi. Mam świadomość, że zaistniała sytuacja będzie bardzo utrudniała nam wszystkim funkcjonowanie, dlatego też, proszę Państwa o cierpliwość i zrozumienie zaistniałej sytuacji - komentuje Artur Wierzbowski, Wójt Gminy Piątnica

Komentarze

  • korytek

    • 3 tyg, temu
    https://lomzaok.pl/lomza-miastem-wyjatkowym/

Dodaj komentarz