Atak nożownika w szkole. Są ranni [AKTUALIZACJA]

W Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle doszło dziś do ataku nożownika. Dwie osoby ranne zostały przewiezione do szpitala. Jak donoszą lokalne media, napastnikiem miał być uczeń tej szkoły, który na ten moment nie został jeszcze zatrzymany. Trwa obława.

Do zdarzenia miało dojść około południa. Na ten moment wiadomo, że co najmniej dwie osoby zostały poszkodowane.

Jaki donosi portal eostroleka.pl - Władze gminy wysłały komunikat do smieszkańców o zachowanie ostrożności, zabezpieczono wszystkie miejsca, gdzie przebywają dzieci i młodzież.

Na profilu powiatu ostrołęckiego na facebooku pojawił się komunikat policji w sprawie

"Dziś o godz. 12.12 do dyżurnego KMP w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie dotyczące ataku ostrym narzędziem w ZSP w Kadzidle. Jak wstępnie ustalono, jeden z uczniów, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego) podczas zajęć lekcyjnych ostrym narzędziem zaatakował troje swoich rówieśników (dwóch 19-letnich chłopaków oraz 19-letnia dziewczyna). Uczniowie byli z różnych klas, podczas zdarzenia mieli wspólną lekcję. W wyniku zdarzenia 19-latek został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. 19-latka została przetransportowana karetką pogotowia, obrażenia drugiego chłopaka nie wymagały hospitalizacji. Został opatrzony na miejscu, w szkole.Po zdarzeniu sprawca uciekł. Policja na miejscu zdarzenia była juz po około dwóch minutach. W trybie alarmowym na miejscu ściągnięto dodatkowe policyjne siły, które rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Podjęte przez policjantów czynności poszukiwawcze szybko przyniosły oczekiwany efekt, po około półtorej godziny podejrzany o popełnienie tych przestępstw mężczyzna został zatrzymany (około 500 m od szkoły).

Pozostali uczniowie szkoły zostali zebrani w jedno miejsce w szkole, gdzie byli pod opieką m.in. policjantów. Na miejsce przybył również policyjny psycholog. Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora. Sprawca podczas zatrzymania posiadał obrażenia."