Ośmiometrowa choinka stanęła na Starym Rynku

W miejskiej przestrzeni można już poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży zamontowali choinkę, która w okresie świąteczno-noworocznym będzie zdobiła Stary Rynek. Wkrótce na łomżyńskich ulicach, skwerach i w parkach pojawią się kolejne gwiazdkowe iluminacje.

Prace związane z dekorowaniem miasta rozpoczęto od choinki, która podobnie jak w ubiegłych latach będzie górowała nad Starym Rynkiem. To podarowany przez osobę prywatną, ośmiometrowy świerk srebrzysty, który przyjechał do Łomży z Giełczyna. Jutro pracownicy MPGKiM ubiorą drzewko w efektowne, kolorowe lampki.

To jednak nie jedyne świąteczne akcenty, które ozdobią Stary Rynek. Już wkrótce na rogu ulic Długiej i Farnej na wysokości 3 metrów stanie trójwymiarowy kapelusz Hanki Bielickiej, który będzie atrakcyjną kompozycją do robienia zdjęć. W miejscu fontanny przygotowana zostanie dekoracja wolnostojąca 3D z animacją świetlną prezentowaną w rytm muzyki.

Pierwsze, świąteczne ozdoby pojawiają się już także w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Podobnie jak w poprzednich latach zamieni się on w świąteczne miasteczko, w którym odwiedzających przywitają podświetlany miś Łomżatek, wiewiórka z orzechem, jelonek i renifer 3D. Nie zabraknie również dwunastometrowej stożkowej choinki, kolorowego piernikowego domku, fontanny z czapką św. Mikołaja czy bramy ze śnieżynką.

Nowością będzie napędzana siłą mięśni karuzela z reniferami wyposażona w system audio odtwarzający dźwięk podczas obrotu konstrukcji.

Komentarze

  • mieszkaniec

    • 3 mies. temu
    Mnie zastanawia kiedy wreszcie zaczną sadzić choinki zamiast co roku wycinać...
  • betonlej

    • 3 mies. temu
    Co to za krzaczory. Betonowe njeh postawio.