PIESZY BEZPIECZNY, PIESZY WIDOCZNY - PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

Łomżyńscy mundurowi sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

R E K L A M A


Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, jak również przechodzenie na czerwonym świetle, to część wykroczeń popełnianych przez pieszych na terenie powiatu łomżyńskiego. Z kolei do błędów kierowców można zaliczyć wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.

Tylko podczas piątkowych działań łomżyńscy policjanci ujawnili 110 wykroczeń, w tym 71 popełnionych przez kierowców, 37 przez pieszych, 2 przez kierujących rowerami. Błędy kierowców to głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Takich interwencji było 29. Mundurowi zatrzymali także 9 dowodów rejestracyjnych. Po badaniach na zawartość alkoholu, okazało się, że jeden z kontrolowanych kierowców, miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 59 – letni kierowca bmw stracił prawo jazdy, a teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę na drodze. Pieszym przypominają o konieczności noszenia odblasków.