Sukces koszykarek

W minioną sobotę 18 listopada na sali sportowej przy ul. Zielonej 21 w Łomży odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki dziewcząt UKS 4 Łomża Basket CUP pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża pana Mariusza Chrzanowskiego.

R E K L A M A


Turniej był dedykowany rocznikowi 2014 i młodszym.

W turnieju udział wzięły drużyny :

UKS Trójka Żyrardów

OKK Ostrołęka

UKS 1 Nidzica

UKS 4 Łomża

Skład drużyny UKS 4 Łomża:

Maja Bronowicz

Zofia Fraszczyk

Pola Kuczyńska

Patrycja Laszkowska

Zofia Mieczkowska

Aniela Nowacka

Maria Nowak

Paulina Ołdakowska

Zofia Pupik

Zuzanna Taraszkowska

Anna Trzonkowska

Zuzanna Szmigiel

Klara Wybraniak

Aleksandra Wysocka

Julia Zalewska

Julia Zalewska

Oliwia Załęcka

Danuta Zapert

Zuzanna Żyznowska

Trenerzy:

Milena Grabowska

Marcin Piotrowski

Turniej został rozegrany w systemie „ każdy z każdym”. Nie było klasyfikacji końcowej, a na tablicy wyników nie odnotowywano punktów. Każda drużyna była zwycięzcą . Wszystkie drużyny otrzymały jednakowy puchar, a każda zawodniczka złoty medal.

Dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych drużynach przyznano wyróżnienia:

UKS 4 Łomża – Zuzanna Taraszkowska

UKS Trójka Żyrardów – Joanna Krzewska

OKK Ostrołęka – Natalia Pogorzelska

UKS 1 Nidzica – Julia Dąbkowska

Do pierwszej piątki turnieju wybrano następujące zawodniczki:

UKS 4 Łomża – Zuzanna Żyznowska

UKS Trójka Żyrardów – Pola Szczepanik

OKK Ostrołęka – Hanna Kobylińska

UKS 1 Nidzica – Hanna Kwestarz

MVP turnieju została zawodniczka UKS 4 Łomża - Zofia Fraszczyk.

Waleczność, pasja, zaangażowanie i umiejętności. Pomimo tak młodego wieku nasze koszykarki dominowały w każdym rozegranym meczu. Mają dopiero po 9 lat, a swoim zapałem do gry zaimponowały wszystkim obecnym na turnieju. Grały bardzo mądrze, uważnie słuchały naszych uwag i realizowały ustalone zamierzenia. Zarówno w ataku jak i obronie spisały się znakomicie. Dało się odczuć, że czerpały z gry ogromną radość i o to właśnie chodzi w sporcie. Jesteśmy z nich bardzo dumni i nie możemy doczekać się kolejnych występów naszej drużyny.

Na uznanie zasługują Rodzice naszych zawodniczek, którzy całym sercem zaangażowali się w ten turniej. Przygotowali wspaniały poczęstunek oraz wzorowo dopingowali swoje córki podczas gry. Są idealnym przykładem prawdziwych kibiców i bardzo cieszymy się, że czynnie uczestniczą w każdym meczu - komentują trenerzy Milena Grabowska i Marcin Piotrowski.