Łomża wymienia oświetlenie na energooszczędne

Prawie milion złotych w skali roku zaoszczędzi Miasto Łomża na energii elektrycznej. Wszystko dzięki wymianie oświetlenia ulicznego na ledowe, w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w Mieście Łomża”, na którego realizację pozyskano blisko 2 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Prace w tym zakresie już trwają i mają zakończyć się do końca br.

Całkowita wartość projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w Mieście Łomża” wyniesie około 2 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 1,9 mln zł.

- Efektem zadania ma być znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz oszczędność energii, która może wynieść prawie milion złotych w skali roku – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że jego realizacja jest możliwa dzięki sprawnemu i skutecznemu pozyskaniu przez Miasto Łomża znaczącego wsparcia finansowego.

Prace związane z wymianą oświetlenia na ledowe już trwają. Energooszczędne żarówki montowane są obecnie na ul. Zawadzkiej. Przedsięwzięciem objęte zostaną następujące drogi : Al. Legionów, ul. Piłsudskiego, Szosa Zambrowska, Sikorskiego, Dębowa, Księcia Janusza I, Księżnej Anny, Mazowiecka, Plac Kościuszki, Przykoszarowa, Rondo księdza biskupa Mikołaja Sasinowskiego, Rondo Solidarności, Rondo Witolda Lutosławskiego, Rycerska, Szosa do Mężenina, Świerkowa, Towarowa, Wojska Polskiego, Zawadzka, Witolda Pileckiego, Wiosenna, Sybiraków oraz ul. Leona Kaliwody.

W sumie, w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w Mieście Łomża”, na 23 łomżyńskich ulicach wymienionych zostanie prawie 1400 opraw oświetleniowych.

Warto dodać, iż w Łomży przy realizacji nowych inwestycji drogowych, również montowane jest oświetlenie energooszczędne.

Komentarze

  • mieszkaniec

    • 3 mies. temu
    Na ul. Zawadzkiej obok galerii Veneda po wymianie oświetlenia na LED jest o wiele ciemniej niż było. Pojawiły się dość ciemne punkty po między latarniami. Rozumiem oszczędności ale pogarszanie widoczności w miejscu w którym porusza tak dużo ludzi powinno być niedopuszczalne.
  • stefek

    • 3 mies. temu
    Odwiedziłem ostatnio ul. Szosa do Mężenina i widziałem, że w wymianie oświetlenia pominięto tam rondo Obrońców Westerplatte. Dlaczego?