Ponad 100 ochotników wstąpiło w szeregi 1 Podlaskiej Brygady OT

Ponad 100 ochotników w piątek (17 listopada) rozpoczęło szkolenia podstawowe i wyrównawcze. Jest to przedostatnie w 2023 roku powołanie do służby w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Niebawem ponownie rusza projekt "Ferie z WOT", czyli szkolenie kandydatów podczas ferii zimowych.

Większość przyjętych kandydatów wcześniej nie pełniła służby wojskowej. Średnia wieku w tej grupie wynosi około 30 lat, a kobiety stanowią blisko 30%. Szkolenie podstawowe zakończy się 2 grudnia przysięgą wojskową.

Wśród nowo powołanych niemal 40 ochotników to żołnierze rezerwy, w tym byli żołnierze zawodowi, którzy dalej będą wykorzystywać wojskowe doświadczenie.

Już teraz trwa nabór na szkolenie w ramach projektu „Ferie z WOT”. Jego celem, podobnie jak całego programu szkolenia w WOT, jest zapewnienie balansu pomiędzy służbą wojskową a życiem prywatnym. Pierwsi ochotnicy przekroczą bramę jednostki 16 grudnia, a dalszą część szkolenia przejdą podczas ferii zimowych w województwie podlaskim.

Jeśli chcesz dołączyć do podlaskich terytorialsów skorzystaj z pomocy rekrutera WOT (szczegóły na https://www.wojsko-polskie.pl/1bot/krok-po-kroku/) lub skontaktuj się z Wojskowym Centrum Rekrutacji.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” została sformowana w 2016 roku jako jedna z pierwszych brygad OT. Liczy ponad 2 000 żołnierzy i składa się z pięciu batalionów lekkiej piechoty (w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Hajnówce i Dąbrowie Moczydły) oraz trzech samodzielnych kompani. Brygadą dowodzi płk Mieczysław Gurgielewicz.

Dodaj komentarz